telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 • Matiční gymnázium Ostrava
  Matiční gymnázium Ostrava
 • náš
  náš
 • moderní
 • životní
  životní
 • styl
  styl
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Organizační opatření k nástupu žáků od 18. 6. 202028. 05. 2020

Vážení rodiče,       na základě rozhodnutí o Ochraně zdraví a provozu středních škol a konzervatoří do konce školního roku 2019/2020 ze dne 30. 4. 2020 s aktualizací ze dne 27. 5. 2020 připravuje Matiční...

Více info ...

Ošetřovné27. 03. 2020

Vážení rodiče, nově mají rodiče dětí mladších 13 let nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských zařízení. Formulář  Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy Vám rádi...

Více info ...

Omezení styku s veřejnosti16. 03. 2020

V návaznosti na Usnesení vlády ze dne 15. 3. 2020 č. 215 o přijetí krizového opatření z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru omezujeme styk s veřejností na pondělí a středu od...

Více info ...

Upozornění – Karanténní  režim přípravných kurzů16. 03. 2020

    vzhledem k nově přijatým opatřením budou počínaje dneškem 16. 3. 2020 (dle rozvrhu kurzů - pondělí, středa, čtvrtek) testy pro přípravu na přijímací zkoušky zasílány elektronickou cestou a v...

Více info ...

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto12. 03. 2020

Výsledky naleznete zde:   Dobrý den, ve vestibulu školy u pana školníka jsou k dispozici testové sady, z kterých si dle kódového čísla vyberete testy Vašeho dítěte, dle vzorových řešení si můžete ve vestibulu...

Více info ...

Náhradní forma výuky12. 03. 2020

Vážení žáci a rodiče,      vzhledem k opatřením, která postupně přijímá Bezpečnostní rada ČR, vláda ČR a jednotlivá ministerstva ČR, rozhodlo Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace s platností...

Více info ...

V březnu proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského okresní kolo Chemické olympiády kat. D

za účasti čtyř našich žáků, kteří skvěle reprezentovali naši školu – získali  8. místo (V. Kostial – svěřenec pana prof. Honky), 7. (B. Suchánková   - svěřenkyně pana prof. Adamuse) a 5.místo (K. Drmelová – svěřenkyně pana prof. Rašovského). Josef Müller (svěřenec pana prof. Adamuse) celé kolo vyhrál a stal se tak, v danou chvíli, nejlepším chemikem ve své kategorii v okrese. Důkazem toho, že naši žáci prokázali v okresním kole velkou kvalitu, byl fakt, že všichni čtyři postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo před Velikonocemi, tak jako každý rok,  u nás na Matičním gymnáziu. A ani v tomto nejvyšším kole se naši žáci neztratili, ba naopak – udělali svým vyučujícím velkou radost – byli úspěšnými řešiteli. J. Müller skončil 14., V. Kostial byl 8., B. Suchánková získala vynikající 5. místo se ztrátou jen 3 bodů na prvního a nejlepším z našich byla nakonec na skvělém 4. místě K. Drmelová se ztrátou pouhého 1,5 bodu na prvního. Takže letošní ročník Chemické olympiády byl v kategorii D velice úspěšný. Žákům i jejich vyučujícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přípravu. Školní kolo kat. D garantovali pan profesor Adamus a pan profesor Rašovský.

V březnu také vyvrcholilo, za garance paní profesorky Čeledové-Platošové a pana profesora Adamuse několik měsíců trvající školní kolo kat. C, které nakonec dokončili pouze 4 žáci, a to v následujícím pořadí.

1

Macháčová

Nikola

2

Adamčíková

Petra

3

Košťálová

Tereza

4

Šmehlík

Jan

Do krajského kola, které se konalo 18. 4. 2018 na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského, byly vybrány Nikola Macháčová (svěřenkyně prof. Adamuse) a Petra Adamčíková (svěřenkyně prof. Honky). Ve velkém poli 48 soutěžících se naše žačky neztratili – obě byly úspěšné řešitelky. P. Adamčíková skončila 35. a N. Macháčová dosáhla vynikajícího úspěchu, protože obsadila 4. místo. Tato velice nadaná a zároveň skromná žákyně tak přidala další letošní úspěch v této soutěži, protože již získala výborné 7. místo v nejvyšší kategorii A určené především maturantům, a to je teprve ve druhém ročníku. Opět děkujeme žačkám i jejich vyučujícím za skvělou reprezentaci školy a přípravu.

 

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • u-geonika.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • VSB.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top