telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 • Matiční gymnázium Ostrava
  Matiční gymnázium Ostrava
 • náš
  náš
 • moderní
 • životní
  životní
 • styl
  styl
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Kroužky a aktivity
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Den otevřených dveří MGO
13. 11. 2019

  Milí žáci, vážení rodiče, přijďte si vyzkoušet atmosféru studentského života na MGO.   Den otevřených dveří    10. prosince 2019    15.00 – 18.00 hodin   Informační semináře pro uchazeče o studium a jejich...

Více info ...

Když děti dělají radost druhým dětem12. 11. 2019

V červenci odeslali naši studenti již sedmou humanitární sbírku dětem na filipínský ostrov Guimaras. Díky paní Pospěchové, která sirotčinec v říjnu navštívila, už od nás dostalo všech 22 dětí věci...

Více info ...

Pěkné 2. místo našich florbalistů z nižšího gymnázia 08. 11. 2019

V pondělí 4. 11. 2019 se konal na gymnáziu Olgy Havlové v Porubě turnaj určený pro žáky nižšího gymnázia. Za účasti pěti družstev jsme obsadili pěkné 2. místo. Naši školu reprezentovali: Prokop...

Více info ...

Polský den v české škole   
08. 11. 2019

V rámci Polských dnů v Ostravě mohli naši studenti zažít dopoledne plné kultury, historie, hudby, ale i tradičního jídla našich nejbližších sousedů. Akce proběhla díky spolupráci s Generálním...

Více info ...

Po Číně i Vietnam
01. 11. 2019

To, že Matiční gymnázium již řadu let rozvíjí systém velmi zajímavých vzdělávacích aktivit s čínskými partnery, jejichž výsledkem bylo již několik studijních cest našich žáků do Číny, výuka čínštiny na...

Více info ...

Třídní schůzky
01. 11. 2019

Dne 12. 11. 2019 od 16.30 do 18.00 hodin proběhnou třídní schůzky prvního pololetí školního roku 2019/2020 s následujícím programem:

Více info ...

Premiéra dívčího družstva ve futsalové lize vyšla na jedničku!
24. 10. 2019

Poprvé v 15-ti leté historii dívčí středoškolské futsalové ligy (SFL) se naše dívčí  futsalové družstvo zúčastnilo této soutěže, která má celorepublikové finále.

Více info ...

Krásný projev solidarity
22. 10. 2019

S velkou radostí oznamujeme, že naše letošní sbírka do Potravinové banky byla mimořádně úspěšná.Trvanlivé jídlo pro obyvatele našeho města, kteří žijí na hranici chudoby, darovaly celé třídy,...

Více info ...

V březnu proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského okresní kolo Chemické olympiády kat. D

za účasti čtyř našich žáků, kteří skvěle reprezentovali naši školu – získali  8. místo (V. Kostial – svěřenec pana prof. Honky), 7. (B. Suchánková   - svěřenkyně pana prof. Adamuse) a 5.místo (K. Drmelová – svěřenkyně pana prof. Rašovského). Josef Müller (svěřenec pana prof. Adamuse) celé kolo vyhrál a stal se tak, v danou chvíli, nejlepším chemikem ve své kategorii v okrese. Důkazem toho, že naši žáci prokázali v okresním kole velkou kvalitu, byl fakt, že všichni čtyři postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo před Velikonocemi, tak jako každý rok,  u nás na Matičním gymnáziu. A ani v tomto nejvyšším kole se naši žáci neztratili, ba naopak – udělali svým vyučujícím velkou radost – byli úspěšnými řešiteli. J. Müller skončil 14., V. Kostial byl 8., B. Suchánková získala vynikající 5. místo se ztrátou jen 3 bodů na prvního a nejlepším z našich byla nakonec na skvělém 4. místě K. Drmelová se ztrátou pouhého 1,5 bodu na prvního. Takže letošní ročník Chemické olympiády byl v kategorii D velice úspěšný. Žákům i jejich vyučujícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přípravu. Školní kolo kat. D garantovali pan profesor Adamus a pan profesor Rašovský.

V březnu také vyvrcholilo, za garance paní profesorky Čeledové-Platošové a pana profesora Adamuse několik měsíců trvající školní kolo kat. C, které nakonec dokončili pouze 4 žáci, a to v následujícím pořadí.

1

Macháčová

Nikola

2

Adamčíková

Petra

3

Košťálová

Tereza

4

Šmehlík

Jan

Do krajského kola, které se konalo 18. 4. 2018 na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského, byly vybrány Nikola Macháčová (svěřenkyně prof. Adamuse) a Petra Adamčíková (svěřenkyně prof. Honky). Ve velkém poli 48 soutěžících se naše žačky neztratili – obě byly úspěšné řešitelky. P. Adamčíková skončila 35. a N. Macháčová dosáhla vynikajícího úspěchu, protože obsadila 4. místo. Tato velice nadaná a zároveň skromná žákyně tak přidala další letošní úspěch v této soutěži, protože již získala výborné 7. místo v nejvyšší kategorii A určené především maturantům, a to je teprve ve druhém ročníku. Opět děkujeme žačkám i jejich vyučujícím za skvělou reprezentaci školy a přípravu.

 

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • tech-uni.jpg
 • u-geonika.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top