telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 • Matiční gymnázium Ostrava
  Matiční gymnázium Ostrava
 • náš
  náš
 • moderní
 • životní
  životní
 • styl
  styl
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Den otevřených dveří MGO
13. 11. 2019

Milí žáci, vážení rodiče, přijďte si vyzkoušet atmosféru studentského života na MGO.   Den otevřených dveří    21. ledna 2020    15.00 – 18.00 hodin   Informační seminář pro uchazeče o studium a jejich rodiče v jídelně školy...

Více info ...

Dvojitý úspěch v kreativně-vědomostní soutěži o Polsku    13. 01. 2020

V září minulého roku byla Moravskoslezským krajem vyhlášena soutěž o nejzajímavější multimediální prezentaci pod titulem "Znám historii, kulturu a každodenní život našich sousedů - Poláků ". Soutěž...

Více info ...

Ples MGO 2020
11. 12. 2019

18. ledna 2020 19.00 - 2.00 Dům kultury města Ostravy Předprodej vstupenek zahájen (sekretariát školy). Cena 250 Kč  

Více info ...

Zahájení přípravných kurzů03. 01. 2020

Vážení rodiče a účastníci přípravných kurzů,pondělní přípravný kurz bude zahájen 6. 1. 2020 v 15.00 hod. na Matičním gymnáziu Ostrava. Středeční kurz bude zahájen 8. 1. 2020 a čtvrteční kurz bude...

Více info ...

Vánoční dárek pro všechny přátele MGO
20. 12. 2019

   Vánoční dárek rozbalíte kliknutím na obrázek.

Více info ...

Mezinárodní Vánoce 2019
19. 12. 2019

K hezkým tradicím adventního času na MGO patří akce Mezinárodní Vánoce. I letos si žáci pod vedením svých vyučujících cizích jazyků připravili cizojazyčné vánoční písně, které zazpívali svým...

Více info ...

1. ročník charitativního bazárku MGO
19. 12. 2019

Letos poprvé měli žáci i pedagogové MGO možnost zapojit se do charitativního bazárku a nepropást tak příležitost nakoupit nejen dárky doslova za babku. Výtěžek z prodeje darovaných knih, plátěných tašek,...

Více info ...

Ve čtvrtek, 15. dubna se smíšený pěvecký sbor MG v počtu třiceti čtyř studentů zúčastnil festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích, kde sklidil velký úspěch. Tento festival je tradiční prestižní kulturní akcí na Moravě. V nabitém sále otrokovické Besedy přednesl náš sbor osm skladeb, které studenti nacvičili pod vedením paní profesorky Zdeny Švrčkové. Již při dopoledním festivalovém vystoupení vyvolali sboristé MG nadšené ovace a i z pozice odborníků bylo jejich vystoupení hodnoceno jako velmi kvalitní (zejména po hlasové stránce), repertoárově zajímavé, nadšené a spontánní.

Organizátoři festivalu byli rádi, že pro večerní slavnostní akademii vybrali právě sbor MG, na jehož další vystoupení se všichni těšili. Po odpoledním improvizovaném koncertě ve Zlíně vystoupili studenti na večerní akademii, v rámci které nejenže nezklamali očekávání publika, ale v mnohém jej i předčili. Slovem provázel vystoupení našeho sboru Václav Strýček, student třídy kvinty B, který nejenže všechny zaujal, ale vhodně prezentoval celou naši školu. Spolu s dalšími našimi sboristy vystoupil i vynikající pěvecký kvartet ve složení Václav Strýček, Adéla Gajdečková, Karolína Šodková a Jakub Novák. Tento kvartet (jako i celý pěvecký sbor) sklidil mimořádný úspěch a uznání. Po vyčerpávajícím dni čekalo v pozdních nočních hodinách studenty ubytování v Domově mládeže Střední odborné školy Otrokovice. Pedagogický dozor na festivalu zajistila paní profesorka Pavla Rychtarčíková, která mimo jiné zhotovila fotografie sboru, povzbudila účastníky, pomohla, za což jí patří velký dík.

Všem studentům, kteří se koncertů v Otrokovicích a ve Zlíně zúčastnili, děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia.

Sbor v Otrokovicích

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • tech-uni.jpg
 • u-geonika.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top