telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 • Matiční gymnázium Ostrava
  Matiční gymnázium Ostrava
 • náš
  náš
 • moderní
 • životní
  životní
 • styl
  styl
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Ošetřovné27. 03. 2020

Vážení rodiče, nově mají rodiče dětí mladších 13 let nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských zařízení. Formulář  Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy Vám rádi...

Více info ...

Omezení styku s veřejnosti16. 03. 2020

V návaznosti na Usnesení vlády ze dne 15. 3. 2020 č. 215 o přijetí krizového opatření z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru omezujeme styk s veřejností na pondělí a středu od...

Více info ...

Upozornění – Karanténní  režim přípravných kurzů16. 03. 2020

    vzhledem k nově přijatým opatřením budou počínaje dneškem 16. 3. 2020 (dle rozvrhu kurzů - pondělí, středa, čtvrtek) testy pro přípravu na přijímací zkoušky zasílány elektronickou cestou a v...

Více info ...

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto12. 03. 2020

Výsledky naleznete zde:   Dobrý den, ve vestibulu školy u pana školníka jsou k dispozici testové sady, z kterých si dle kódového čísla vyberete testy Vašeho dítěte, dle vzorových řešení si můžete ve vestibulu...

Více info ...

Náhradní forma výuky12. 03. 2020

Vážení žáci a rodiče,      vzhledem k opatřením, která postupně přijímá Bezpečnostní rada ČR, vláda ČR a jednotlivá ministerstva ČR, rozhodlo Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace s platností...

Více info ...

Bezpečnostní rada státu rozhodla o uzavření škol10. 03. 2020

Vážení rodiče a žáci, na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady České republiky ze dne 10. 3. 2020 se dnem 11. 3. 2020 uzavírají základní, střední a vysoké školy a výuka je tímto dnem přerušena až do...

Více info ...

Přípravné kurzy 202010. 03. 2020

Vážení rodiče a žáci, po dobu mimořádných karanténních opatření, která byla dne 10. 3. 2020 vyhlášena, se dočasně přerušuje konání přípravných kurzů k přijímacímu řízení roku 2020. Abychom zajistili...

Více info ...

Ve čtvrtek, 15. dubna se smíšený pěvecký sbor MG v počtu třiceti čtyř studentů zúčastnil festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích, kde sklidil velký úspěch. Tento festival je tradiční prestižní kulturní akcí na Moravě. V nabitém sále otrokovické Besedy přednesl náš sbor osm skladeb, které studenti nacvičili pod vedením paní profesorky Zdeny Švrčkové. Již při dopoledním festivalovém vystoupení vyvolali sboristé MG nadšené ovace a i z pozice odborníků bylo jejich vystoupení hodnoceno jako velmi kvalitní (zejména po hlasové stránce), repertoárově zajímavé, nadšené a spontánní.

Organizátoři festivalu byli rádi, že pro večerní slavnostní akademii vybrali právě sbor MG, na jehož další vystoupení se všichni těšili. Po odpoledním improvizovaném koncertě ve Zlíně vystoupili studenti na večerní akademii, v rámci které nejenže nezklamali očekávání publika, ale v mnohém jej i předčili. Slovem provázel vystoupení našeho sboru Václav Strýček, student třídy kvinty B, který nejenže všechny zaujal, ale vhodně prezentoval celou naši školu. Spolu s dalšími našimi sboristy vystoupil i vynikající pěvecký kvartet ve složení Václav Strýček, Adéla Gajdečková, Karolína Šodková a Jakub Novák. Tento kvartet (jako i celý pěvecký sbor) sklidil mimořádný úspěch a uznání. Po vyčerpávajícím dni čekalo v pozdních nočních hodinách studenty ubytování v Domově mládeže Střední odborné školy Otrokovice. Pedagogický dozor na festivalu zajistila paní profesorka Pavla Rychtarčíková, která mimo jiné zhotovila fotografie sboru, povzbudila účastníky, pomohla, za což jí patří velký dík.

Všem studentům, kteří se koncertů v Otrokovicích a ve Zlíně zúčastnili, děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia.

Sbor v Otrokovicích

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • tech-uni.jpg
 • u-geonika.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top