telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 • Matiční gymnázium Ostrava
  Matiční gymnázium Ostrava
 • náš
  náš
 • moderní
 • životní
  životní
 • styl
  styl
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Ošetřovné27. 03. 2020

Vážení rodiče, nově mají rodiče dětí mladších 13 let nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských zařízení. Formulář  Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy Vám rádi...

Více info ...

Omezení styku s veřejnosti16. 03. 2020

V návaznosti na Usnesení vlády ze dne 15. 3. 2020 č. 215 o přijetí krizového opatření z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru omezujeme styk s veřejností na pondělí a středu od...

Více info ...

Upozornění – Karanténní  režim přípravných kurzů16. 03. 2020

    vzhledem k nově přijatým opatřením budou počínaje dneškem 16. 3. 2020 (dle rozvrhu kurzů - pondělí, středa, čtvrtek) testy pro přípravu na přijímací zkoušky zasílány elektronickou cestou a v...

Více info ...

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto12. 03. 2020

Výsledky naleznete zde:   Dobrý den, ve vestibulu školy u pana školníka jsou k dispozici testové sady, z kterých si dle kódového čísla vyberete testy Vašeho dítěte, dle vzorových řešení si můžete ve vestibulu...

Více info ...

Náhradní forma výuky12. 03. 2020

Vážení žáci a rodiče,      vzhledem k opatřením, která postupně přijímá Bezpečnostní rada ČR, vláda ČR a jednotlivá ministerstva ČR, rozhodlo Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace s platností...

Více info ...

Bezpečnostní rada státu rozhodla o uzavření škol10. 03. 2020

Vážení rodiče a žáci, na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady České republiky ze dne 10. 3. 2020 se dnem 11. 3. 2020 uzavírají základní, střední a vysoké školy a výuka je tímto dnem přerušena až do...

Více info ...

Přípravné kurzy 202010. 03. 2020

Vážení rodiče a žáci, po dobu mimořádných karanténních opatření, která byla dne 10. 3. 2020 vyhlášena, se dočasně přerušuje konání přípravných kurzů k přijímacímu řízení roku 2020. Abychom zajistili...

Více info ...

1. června 2010 se na Vítkovické střední průmyslové škole a gymnáziu konal pátý ročník soutěže English Nightingale (Anglický slavík) – soutěže ve zpěvu anglických písní žáků středních škol Moravskoslezského kraje. Naši studenti se na soutěž po loňské úspěšné premiéře vypravili s velkým cílem opět v některé z kategorií zvítězit.

S vylosovaným číslem 1 předvedl Sbor dobrovolných zpěváků Matičního gymnázia pod vedením paní profesorky Markéty Šňupárkové v konkurenci šesti sborů skvělý výkon a porota mu za něj udělila první místo. Celosvětově známá píseň M. Jacksona We Are the World sklidila velký úspěch. Velký výkon zde předvedli také sóloví zpěváci T. Kerekeš, V. Ćosićová, A. Gajdečková, T. Honková, M. Kostolányová a V. Uskov. Ti si spolu se sborem, houslovým, kytarovým a klavírním doprovodem vysloužili obrovský potlesk publika.

Součástí soutěže byla také kategorie sólových zpěváků a duetů. V konkurenci osmnácti zazpívaných písní se do paměti poroty zapsala Kristína Štelbaská, která za doprovodu klavíru, kytary a příčné flétny zazpívala úžasnou píseň May Way.

Anglický slavík se konal už popáté, ale náš sbor se účastnil pouze dvakrát. Loni jsme získali 2. místo, letos jsme si odvezli 1. místo a velký dort. Bohužel organizace letošního ročníku byla o hodně slabší než loni…

Počet mikrofonů byl velice omezen, akustika nebyla žádná, klavír byl velice, velice rozladěný a připojení dalšího nástroje (v našem případě třeba kytary) bylo skoro nemožné. Nazvučení mikrofonu a nástrojů bylo příšerné a pokud někteří účastníci zpívali s nahrávkou, byl velký problém zaslechnout jejich hlasy pod duněním hudby. Dokonce to zašlo až tak daleko, že si sama paní porotkyně zastavila vystoupení a poprosila o přezvučení.

Až na tyto menší zádrhely jsme se s radostnými úsměvy vrátili a naši školní sbírku obohatili o pohár a diplom za 1. a 2. místo v Anglickém slavíkovi.

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • tech-uni.jpg
 • u-geonika.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top