Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů Jak jsme spali ve škole

Jak jsme spali ve škole

Filipínské noci jsem se zúčastnila moc ráda, protože jsem tušila, že si to všichni užijeme. Tím všichni myslím celou naši třídu. 10. prosince jsme se večer sešli v naší třídě Primě B vybaveni spacákem, karimatkou a dobrou náladou. Byli jsme plní očekávání. V učebně už na nás čekaly paní učitelky a řekly nám, ať si odložíme věci a jdeme si poslechnout prezentaci o Filipínách.

Slečna z oktávy nám k obrázkům krásně povyprávěla. Vyprávění ukončil velký aplaus a my jsme si mohli nabídnout sladké cupcakes s mangem a kokosem. Dále probíhala výroba vánočních přání a dárků na školní jarmark. Já jsem vyráběla dárky z korálků. O to měly největší zájem paní profesorky. Vyrobily si náramky a já jsem jim udělala i náušnice. Moje kamarádka mi s radostí pomáhala. Byly tam ovšem i jiné krásné výrobky, např. záložky do knihy. U jednoho stolu se dokonce šili i plyšáci. Pak jsme uklidili, najedli jsme se a šli do tělocvičny. Tam na nás čekaly hry v týmech. Všechno bylo o Filipínách a o Vánocích. Naučila jsem se i některá filipínská slovíčka. Moc jsem si hry užila. Před spaním jsme ze spacáků vytvořili kruh a při svíčkách se četla pohádka.  Nikdo z nás u ní ale neusnul. Budíček jsme měli v 6:30, byli jsme ospalí, ale následovala hygiena a balení tašek a zavazadel. Z tělocvičny jsme šli hned do třídy a tam na nás čekala snídaně. Měli jsme koblížek a čaj. No a pak škola. Tato akce byla skvělá a dlouho na ni nezapomenu ani já ani kamarádi.

Karolína Navrátilová, Prima B

 

 

 

Partneři MGO