Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Školní akce MLADÍ FRANCOUZI NA NAŠÍ ŠKOLE

MLADÍ FRANCOUZI NA NAŠÍ ŠKOLE

V rámci partnerství Matiční gymnázium Ostrava/ Collège Saint-Pierre v Bourg-en-Bresse přicestovali 20. března 2017 francouzští středoškoláci a profesoři,

aby poznali specifika našeho regionu jako například oblast Dolních Vítkovic, historické memento v polské Osvětimi, ale i běžný život českých rodin, ve kterých byli ubytováni. Při loučení na Hlavním nádraží se ozývalo: „Merci“, „Au revoir“, ale také „Vivement le 2 juin!“ – „Už aby bylo 2. června!“ To je totiž den našeho odletu do Francie na reciproční návštěvu k francouzským přátelům.

 

 

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650