Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů EUROREBUS – úspěchy žáků v krajském a celostátním kole

EUROREBUS – úspěchy žáků v krajském a celostátním kole

V letošním školním roce se opět žáci zeměpisného kroužku a Martin Lichovník z OKTB  zúčastnili krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus. Akce se uskutečnila v prostorách Auly VŠ –TUO v Ostravě – Porubě. Všichni žáci vzorně reprezentovali naši školu, a přestože konkurence byla velmi silná, mnozí z nich vybojovali v konečných výsledcích přední místa. Třída tercie A soutěžila v kategorii tercie – kvarty, ve složení Kateřina Frnková, Markéta Sýkorová a Josef Müller. V kategorii jednotlivců, Katka Frnková získala pěkné 8. místo. V kategorii prima- sekunda bojoval Dominik Kalouda z primy B, který se umístil na hezkém 6. místě. V kategorii nižších gymnázií – týmové soutěže tříd, žáci SA ve složení Vojtěch Kostial, Ondřej Horák a Ladislav Šústal vyhráli a získali 1. místo! V kategorii prima – sekunda jednotlivci, Ondřej Horák ze SA skončil na krásném 5. místě a  Ladislav Šústal na druhém místě! V kategorii SŠ reprezentoval naši školu Martin Lichovník z OKTB, který získal bronzovou medaili a tudíž 3. místo! Žáci Vojtěch Kostial, Ondřej Horák, Ladislav Šústal, Martin Lichovník a Dominik Kalouda postoupili do celostátního kola soutěže Eurorebus, které se uskutečnilo v Praze. I zde byli naši žáci velmi úspěšnými řešiteli. V soutěži jednotlivců získal Ladislav Šústal  9. místo a v kategorii tříd se družstvo ve složení V. Kostial, O. Horák a L. Šústal umístilo na 11. místě. D. Kalouda se ze zdravotních důvodů soutěže nemohl zúčastnit. Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy v krajském i celostátním kole. 
Rádi bychom také poděkovali za finanční podporu soutěže Eurorebus manželům Horákovým a Přátelům MGO.

 

 

 

Partneři MGO