Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů Naše žákyně Nikola Macháčová postoupila do celostátního kola České lingvistické olympiády!!!

Naše žákyně Nikola Macháčová postoupila do celostátního kola České lingvistické olympiády!!!

Školního kola České lingvistické olympiády, soutěže, kterou vyhlašuje Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a spoluvyhlašuje MŠMT, se letos zúčastnilo 28 našich žáků.

Do kola regionálního, jež proběhlo na Univerzitě Palackého v Olomouci, postoupily Patricie Štefková a Nikola Macháčová, což je samo o sobě velkým úspěchem, protože do regionálního kola postoupily z celkového počtu tisíce osmi set soutěžících dvě stovky úspěšných řešitelů. Jen těm nejlepším z nejlepších bude umožněno zúčastnit se kola celostátního, které má proběhnout 6. dubna tohoto roku v Praze. Mezi finalisty bude i naše žákyně Nikola Macháčová!!
Oběma našim výše jmenovaným žákyním blahopřejeme a děkujeme jim za vynikající reprezentaci naší školy. Nikole přejeme hodně úspěchů ve finále ČR.

 

 

 

 

Partneři MGO