Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů
Aktivity studentů

Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.Sbor dobrovolných zpěváků

V březnu roku 2009 vznikla v hlavách několika studentů myšlenka zapojit se v soutěži Anglický slavík a obnovit místo naší školy na hudební scéně ostravských středních škol. Vznikl tak Sbor dobrovolných zpěváků pěvecky vedený paní profesorkou Šňupárkovou a organizačně Matějem Bendou.

Celý článek...
 

Zlatý Ámos 2010/2011

Po úspěšném loňském Zlatém Ámosovi (soutěž o nejoblíbenějšího kantora v republice), při němž paní profesorka Vlková získala celorepublikovou cenu novinářů – Média Ámos a druhé místo v nejprestižnější kategorii Zlatý Ámos, se Sbor dobrovolných zpěváků rozhodl letos nominovat paní profesorku Šňupárkovou.

Celý článek...
 

Sdružení přátel diktátů

Další schůzka sdružení se uskuteční 5. října 2010 ve 14.10 v učebně TA. Diktát bude zaměřen na problematiku psaní i/y, předpon či předložek s, z atd.

 

Parlament dětí a mládeže města Ostravy

I v letošním školním roce naši studenti horlivě reprezentují nejen naši školu, ale hlavně sami sebe. Parlament dětí a mládeže zástupcům z mnoha ostravských škol nabízí půdu pro vyjádření svých názorů bez postihu a pro realizaci svých plánů, které přispějí do společenského dění v Ostravě.

Celý článek...
 

Sdružení přátel diktátů

Sdružení přátel diktátů se bude letos – tak jako v minulých letech – scházet jednou měsíčně, a to ve čtvrtek ve 14.10 v učebně PA naproti studentskému schodišti v prvním patře. Náplň zůstává stejná – na diktátech rozličného rozsahu procvičovat tradičně obtížné pravopisné jevy a spojit toto procvičování pravopisu se zajímavým obsahem diktátů. Ti, kdo naše setkání navštěvují, vědí, že tradiční psaní je vždy spojeno s něčím neobvyklým pro běžný diktát – např. více možností ve slovní zásobě, diktát bez příslovečných určení různého typu doplňovaných, hádanky v číslech – psaných slovně či číslicí -  atp.

Aktualizováno Středa, 04 Září 2013 07:32 Celý článek...
 

2. ročník florbalové ligy se blíží

Jako bych měl červnové vyvrcholení premiérového ročníku MGO florbalové ligy ještě v živé paměti. Avšak letní pauza je u konce, týdny tvrdé kondiční přípravy jsou zajisté vstřebány a na dveře nám tak již může zaklepat druhý ročník…

Celý článek...
 

Evropský projekt Comenius – partnerství škol

Školní rok 2009/2010 byl druhým rokem evropského projektu Comenius – partnerství škol, který byl zaměřen na morální a hodnotový odkaz antického divadla pro dnešního mladého člověka. Kromě dvou pracovních schůzek s bohatým programem v Ostravě (listopad 2009) a v Meaux (březen 2010) byla jádrem letošní projektové práce příprava divadelní tetralogie se společným tématem spravedlnosti a demokracie.

Celý článek...
 

Voiceband - Večer o písni

Atmosféru v malém Atlantiku je potřeba vybudovat, a to se hned prvnímu vystupujícímu podařilo a ani po úvodním čísle Pavla Kohna už nadšení neopadlo.

Středobodem Večeru o písni byla krásně zpracovaná Píseň o Viktorce od J. Seiferta, s níž si dal Voice band značnou práci a bylo to znát. Když moderátorky Johana Lukovská a Broňa Lehocká tvrdily, že Večer o písni bude také „večerem improvizačním“, asi podcenily netušené schopnosti VB (a jakožto členky také schopnosti své). Voicebandisté se na pódiu pohybovali jako doma a jestli ukrývali jakousi nervozitu, tak jen tu „zdravou“. Nebylo pak překvapením, že dokázali v divácích vzbudit silnou emoci. Naopak ti, kterým sebevědomí nechybí, se občas pozapomněli.

Celý článek...
 

Florbalová liga - známe semifinalisty

Pondělky 26. dubna, 3. a 10. května 2010 se staly hracími dny pro základní část školní florbalové ligy, která se odehrála v tělocvičnách Matičního gymnázia. Po více než deseti letech se podařilo uspořádat za podpory Studentského senátu a kabinetu tělesné výchovy první oficiální mezitřídní turnaj.

Celý článek...
 

Garden party - podruhé a opět úspěšně

Ve středu 12. 5. 2010 uspořádali studenti Matičního gymnázia již druhý ročník studentské Garden party. Počasí ani letos nedovolilo uskutečnit tuto akci venku na školním dvoře, jak velí její název. Ale vevnitř, skryti před dotěrnými kapkami deště, se návštěvníci nenudili.

Celý článek...
 

Studentský časopis Těžká sladkost

Nový studentský časopis jde s dobou a z tištěného média přechází na oblíbený internet. Přejme autorům, aby jim elán vydržel co nejdéle a články přibývaly s železnou pravidelností.

http://tezkasladkost.ezin.cz

 

Údy z půdy - prima sezóna

"Do bazaru? Nikdy!" prohlásil profesor Richard rezolutně při jednom z rozhovorů, kterými bavili diváky moderátoři koncertu kapely Údy z půdy v pauzách mezi skladbami. V úterý 20. dubna 2010 bylo v Hudebním bazaru co poslouchat, ať už se jednalo o hudbu v podání kapely studentů Matičního gymnázia Údy z půdy nebo veselé povídání moderátorů Veroniky Javůrkové a Jiřího Lokaje.

Celý článek...
 

Studenti MGO na Pražském studentském summitu

Pražský studentský summit (PSS) je akce pořádaná Asociací pro mezinárodní otázky za účelem rozšíření zájmu mladých lidí o mezinárodní a světové dění. Studenti mají kromě simulace jednání OSN, NATO a EU možnost diskutovat s významnými hosty z akademického prostředí, diplomacie či byznysu. Jednání jsou vedena v reprezentativních prostorách (tento rok Kongresové centrum Praha) a součástí programu jsou i recepce na ambasádách či rezidenci primátora.

Celý článek...
  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650