Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů
Aktivity studentů

Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.Základní část školní florbalové ligy skončila

Dohrávka posledního kola ze dne 18. ledna mezi týmem kvinty B a výběrem 4. A uzavřela základní část druhého ročníku florbalové ligy Matičního gymnázia. Byť tento zápas vyhrála 4. A poměrem 6:5, velké změny v tabulce již nepřinesl. Kvinta B totiž měla již před tímto duelem jistotu prvního místa a naopak 4. A již byla bez šance na postup do play-off, do kterého postoupily první čtyři týmy, jelikož na čtvrtou pozici okupovanou septimou A ztrácela nedostižných 5 bodů.

Celý článek...
 

Průběžné výsledky floorbalové ligy

Uvádíme průběžné výsledky školní floorbalové ligy.

Celý článek...
 

Sdružení přátel diktátů

Páté a šesté setkání Sdružení přátel diktátů se uskuteční v termínech:

1. února 2011 ve 14.05 v učebně TA v 1. patře
22. února 2011 ve stejném čase a na stejném místě.

Všichni jsou srdečně zváni, v připravených diktátech budou na aktuálních textech procvičena mj. velká písmena a interpunkce.

I. Fuxová, organizátor

 

Průběžné výsledky floorbalové ligy

Uvádíme průběžné výsledky školní floorbalové ligy.

Celý článek...
 

Voiceband MGO míří do Prahy

Ani během poklidné předvánoční atmosféry Voiceband neusíná na vavřínech. Ba naopak, 30. listopadu jsme vystoupili ve Fiducii, kde jsme svým číslem doplnili program večera nazvaného „Milý Františku…“ Celá akce, v režii paní docentky Málkové z Ostravské univerzity, proběhla u příležitosti křtu hrubínovské monografie, které je Iva Málková autorkou.

Dále je na programu Večer bez kusu vkusu, který se od „klasických“ voicebandovských večerů liší především místem konání. Vycestujeme totiž do Prahy, abychom ukázali, co v nás je! Konkrétně vystoupíme v čítárně Unijazzu v pátek 10. 12. 2010 a celá ta sláva propukne v 19 hodin.

Celý článek...
 

Sbor dobrovolných zpěváků

V březnu roku 2009 vznikla v hlavách několika studentů myšlenka zapojit se v soutěži Anglický slavík a obnovit místo naší školy na hudební scéně ostravských středních škol. Vznikl tak Sbor dobrovolných zpěváků pěvecky vedený paní profesorkou Šňupárkovou a organizačně Matějem Bendou.

Celý článek...
 

Zlatý Ámos 2010/2011

Po úspěšném loňském Zlatém Ámosovi (soutěž o nejoblíbenějšího kantora v republice), při němž paní profesorka Vlková získala celorepublikovou cenu novinářů – Média Ámos a druhé místo v nejprestižnější kategorii Zlatý Ámos, se Sbor dobrovolných zpěváků rozhodl letos nominovat paní profesorku Šňupárkovou.

Celý článek...
 

Sdružení přátel diktátů

Další schůzka sdružení se uskuteční 5. října 2010 ve 14.10 v učebně TA. Diktát bude zaměřen na problematiku psaní i/y, předpon či předložek s, z atd.

 

Parlament dětí a mládeže města Ostravy

I v letošním školním roce naši studenti horlivě reprezentují nejen naši školu, ale hlavně sami sebe. Parlament dětí a mládeže zástupcům z mnoha ostravských škol nabízí půdu pro vyjádření svých názorů bez postihu a pro realizaci svých plánů, které přispějí do společenského dění v Ostravě.

Celý článek...
 

Sdružení přátel diktátů

Sdružení přátel diktátů se bude letos – tak jako v minulých letech – scházet jednou měsíčně, a to ve čtvrtek ve 14.10 v učebně PA naproti studentskému schodišti v prvním patře. Náplň zůstává stejná – na diktátech rozličného rozsahu procvičovat tradičně obtížné pravopisné jevy a spojit toto procvičování pravopisu se zajímavým obsahem diktátů. Ti, kdo naše setkání navštěvují, vědí, že tradiční psaní je vždy spojeno s něčím neobvyklým pro běžný diktát – např. více možností ve slovní zásobě, diktát bez příslovečných určení různého typu doplňovaných, hádanky v číslech – psaných slovně či číslicí -  atp.

Aktualizováno Středa, 04 Září 2013 07:32 Celý článek...
 

2. ročník florbalové ligy se blíží

Jako bych měl červnové vyvrcholení premiérového ročníku MGO florbalové ligy ještě v živé paměti. Avšak letní pauza je u konce, týdny tvrdé kondiční přípravy jsou zajisté vstřebány a na dveře nám tak již může zaklepat druhý ročník…

Celý článek...
 

Evropský projekt Comenius – partnerství škol

Školní rok 2009/2010 byl druhým rokem evropského projektu Comenius – partnerství škol, který byl zaměřen na morální a hodnotový odkaz antického divadla pro dnešního mladého člověka. Kromě dvou pracovních schůzek s bohatým programem v Ostravě (listopad 2009) a v Meaux (březen 2010) byla jádrem letošní projektové práce příprava divadelní tetralogie se společným tématem spravedlnosti a demokracie.

Celý článek...
 

Voiceband - Večer o písni

Atmosféru v malém Atlantiku je potřeba vybudovat, a to se hned prvnímu vystupujícímu podařilo a ani po úvodním čísle Pavla Kohna už nadšení neopadlo.

Středobodem Večeru o písni byla krásně zpracovaná Píseň o Viktorce od J. Seiferta, s níž si dal Voice band značnou práci a bylo to znát. Když moderátorky Johana Lukovská a Broňa Lehocká tvrdily, že Večer o písni bude také „večerem improvizačním“, asi podcenily netušené schopnosti VB (a jakožto členky také schopnosti své). Voicebandisté se na pódiu pohybovali jako doma a jestli ukrývali jakousi nervozitu, tak jen tu „zdravou“. Nebylo pak překvapením, že dokázali v divácích vzbudit silnou emoci. Naopak ti, kterým sebevědomí nechybí, se občas pozapomněli.

Celý článek...
  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650