Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů
Aktivity studentů

Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.Fotografická soutěž na téma: „ Žijeme sportem.“

I v letošním školním roce jsme pořádali fotografickou soutěž, které se mohli zúčastnit všichni žáci naší školy. Nejlepší práce byly vystaveny na vernisáži fotografií v galerii „Kratochvíle“ SPŠei.  První kategorie byla určena žákům nižšího gymnázia a ve druhé soutěžili studenti vyšších ročníků.

Celý článek...
 

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA NA MGO!

Osobně jsem velmi ráda, že vám mohu popsat průběh celé návštěvy. Ale musíme jít pěkně popořadě!

Nejprve vám musím představit našeho velmi vzácného hosta. Justine Lyris Bacay je mladá dívka z Filipín, která již pár měsíců vyučuje angličtinu na MVŠO v Olomouci. Zde jsme měli také možnost Justine poznat a nabídnout jí exkurzi na našem gymnáziu.

Celý článek...
 

Dopisy z Guimarasu a nejsladší mango na světě

V úterý 26. května jsme měli tu čest přivítat na naší škole paní Pospěchovou, která nyní na krátkou dobu přiletěla z Filipín do Ostravy. Dověděli jsme se spoustu nových informací, které se týkaly vývoje našeho projektu.

Celý článek...
 

Bad Marienberg

Koncem dubna se dvě studentky z 2. A, Tereza Masopustová a Hana Vyvijalová, zúčastnily mezinárodního semináře v Německu, v malém městečku Bad Marienberg.

Celý projekt nesl název 70th anniversary of World War II, Between the Ukraine crisis and peace – Our European stars shines!

Děvčata se tak velmi zábavnou a moderní formou dozvěděla něco nového o druhé světové válce, nechyběla ani návštěva muzea historie v Bonnu.

Projektu se účastnilo 11 studentů z České republiky. Dále pak studenti z Polska, Nizozemska, Estonska, Maďarska, Řecka a samozřejmě z Německa.

 

Pozvánka na sobotní chvilku kultury s DS Tajfun

Může příběh o opuštěném ostrově a tajemné truhle ještě něčím překvapit? Je láska skutečně tak mocná, že dokáže vyřešit i naprosto bezvýchodné situace? A dá se vůbec rozeznat vážně podaná myšlenka od sarkasmu a ironie? Nejen na tyto otázky se snaží najít odpověď Divadelní soubor Tajfun v nové autorské hře Petrův ostrov, která bude mít premiéru 30. 5. 2015 v 19:00 v Komorní scéně Aréna. Diváci se mohou těšit na činohru s prvky absurdního divadla, atmosférické vsuvky, muzikálové písničky a (především) na parodii divadla v celé jeho šíři.

Jakub Novák, absolvent MGO

Plakát je ke stažení zde: http://leteckaposta.cz/973889206


 

eMGO slaví s eTwinningem!!!

V rámci celonárodní hry Hrajeme si s eTwinningem naši žáci oslavili 10. výročí založení mezinárodní komunity škol eTwinning, čímž pro školu získali již čtvrtý odznak. Pod vedením Mgr. Dančíkové skupina francouzštinářů třídy SXB navštívila s připravenými zábavnými úkoly žáky třídy PB v hodině angličtiny pod vedením Mgr. Staré a Mgr. English. Fotografie pořídil Ondřej Vrba ze SXB.

 

Školní kapela Údy z půdy zaválela na hradě!

V pátek 24.4. se v prostorách Slezskoostravského hradu konala tradiční akce „Pálení čarodějnic“, na které nechyběla ani kapela Matičního gymnázia „Údy z půdy“.

Celý článek...
 

MGO se zapojilo do celostátního projektu Hrajeme si s eTwinningem!

Podstatou akce, kterou pořádá Národní podpůrné středisko pro eTwinning (součást Domu zahraniční spolupráce MŠMT), je nejen propagace aktivity eTwinning v roce jejího desátého výročí, ale také seznámení  žáků s prostředím eTwinningu, efektivní využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve výuce, podpora užší mezinárodní spolupráce on-line a zároveň zvýšení povědomí žáků o bezpečném využívání internetu a sociálních sítí.

Celý článek...
 

Videosestřih muzikálu Chicago

 

Divadlo Tajfun hraje pro MGO

V pondělí 23. února se studenti našeho gymnázia vydají do Domu kultury města Ostravy za jedinečným zážitkem – dalším představením divadla Tajfun! Tím tentokrát bude britská situační komedie Robina Hawdona Dokonalá svatba.

Celý článek...
 

Soutěž o nejlepší divadelní recenzi

Jak vyhrát předplatné do divadla aneb Soutěž o nejlepší divadelní recenzi!

Chodíte rádi do divadla? Toužíte psát o divadle a nebojíte se prezentovat své výtvory? Zúčastněte se s námi soutěže Národního divadla moravskoslezského o nejlepší divadelní recenzi či esej.

Celý článek...
 

Sněhuláci pro Afriku na MGO 2015

Žáci Primy A, Primy B a Sekundy B zapojili do charitativní akce Sněhuláci pro Afriku na MGO 2015!!! a svými příspěvky podpoří vzdělávání dětí v Africe. Celorepublikovou aktivitu pořádá sdružení Kola pro Afriku a vybrané peníze pomohou africkým dětem získat přístup ke vzdělání. Africké děti totiž nemají automaticky zaručeno, že se mohou učit a vzdělávat ve školách, aby v budoucnu, až budou dospělé, mohly vést lepší a kvalitnější život než jejich rodiče. A to chceme změnit. Zároveň se učíme, že charitativní akce nejsou jen o odevzdání peněz, ale že pomoc druhým přináší dobrý pocit i radost do života.

Více informací, fotografií a videí naleznete zde - http://snehulaci-pro-afriku.webnode.cz/

Mgr. Naděžda Nováková

 

Filipínská noc

  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650