telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dne 14. 2. 2012 proběhlo školní kolo soutěže v anglické konverzaci.

V 1. kategorii (primy a sekundy) soutěžilo devět studentů. Vyhrála Anna Mrozinská ze SB, druhý byl Michal Moyal z PB a třetí Dean Haľko též z PB.

V 2. kategorii (tercie, kvarty) se zúčastnilo šest studentů. První místo obsadila Kateřina Červinková (KVB), druhá byla Tereza Vargová a třetí Karolína Boháčová z TB.

V 3. kategorii, pro vyšší gymnázium, poměřovalo své schopnosti dvanáct studentů. Nejlepší byl Jan Pniak (SEPB), na druhém místě Dagmar Šmejkalová z 1. A a třetí byla Kristýna Odstrčilíková ze SXB.

V okresním kole této soutěže, která se konala ve středu 22. 2. 2012, nás naši zástupci reprezentovali velice zdařile. Anna Mrozinská byla třetí, Kateřina Červinková čtvrtá z 11 soutěžících a Jan Pniak ve třetí kategorii byl třetí z 18 soutěžících. Studentům děkujeme a blahopřejeme.

V první polovině února se uskutečnila celoostravská soutěž ve zpěvu lidových písní s názvem Skřivánek 2012, které se zúčastnilo několik desítek žáků různých škol. V letošním roce hodnotila toto klání odborná porota složená ze znalců sólového i sborového zpěvu, jež měla těžkou práci, protože výkony všech soutěžících byly na velmi dobré úrovni. Ve velké konkurenci obsadila 3. místo naše žákyně Anna Tabášková (kvarta B). Za výbornou reprezentaci naší školy děkujeme nejen jí, ale i dalším našim žákům, kteří se soutěže zúčastnili a předvedli dobré pěvecké výkony.

Dne  6. 12. 2011 se dívčí basketbalové družstvo Matičního gymnázia zúčastnilo tradičního mikulášského turnaje na gymnáziu Olgy Havlové v Porubě. Turnaje se účastnilo pět družstev ostravských gymnázií. Naše žačky i bez nemocné opory Simony Supové si vedly statečně a bojovným výkonem ve všech čtyřech utkáních získaly zlaté medaile. Matiční gymnázium reprezentovaly tyto hráčky: Anežka Černá, Bára Nejedlíková, Petra Porubová, Sandra Suchá, Lucie Zipserová a Magda Lhotská. Všem našim dívkám děkuji za bojovnost, nasazení a předvedené výkony. Vedoucí družstva: Mgr. Martin Schenk

Basketbalový tým

Ve středu 25. ledna 2012 se konalo regionální kolo celostátní soutěže v umění komunikace Mladý Demosthenes. Matiční gymnázium reprezentovaly Tereza Vargová a Sára Wranová, obě z tercie B. Tereza Vargová zvítězila v I. kategorii a Sára Wranová se stala vítězkou II. kategorie. Zvolená témata jejich vystoupení zaujala svou nápaditostí porotu i publikum. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole!

Dne 23. 11. 2011 se dívčí volejbalové družstvo Matičního gymnázia zúčastnilo okresního kola volejbalového turnaje za účasti šesti družstev, které se konalo na gymnáziu Volgogradská v Zábřehu. Naše žačky i bez nemocné Zedníkové si vedly statečně a dostaly se až do finálového utkání, ve kterém se střetly s Jazykovým gymnáziem Pavla Tigrida. Po vyrovnaném utkání se nakonec z vítězství radoval soupeř a naše volejbalistky obsadily hezké 2. místo. Matiční gymnázium reprezentovaly tyto hráčky: V. Šípová, P. Peregrimová, V. Nováčková, A. Daňková, T. Sviderská, K. Badurová. Všem našim dívkám děkuji za bojovnost, nasazení a předvedené výkony.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top