telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Tak jako každý rok se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, která je určena studentům terciií a kvart. Téma tentokrát nepatřilo k nejjednodušším, letos se studenti zaměřili na dějiny medicíny a slavné osobnosti s ní spojené. V okresním kole Dějepisné olympiády reprezentoval MGO student kvarty A Jan Buchtík, který zde obsadil skvělé 8. místo. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Dne 17. 3. 2011 se v prostorách klubu Parník odehrála prestižní soutěž, kterou každoročně organizuje Alliance française d'Ostrava. V kategorii sólistů před maturitou reprezentovala a zároveň vyhrála Kristýna Štelbaská z kvarty B s písní Je suis malade doprovázena saxofonistou Čeňkem Bartkem z 3. A. V kategorii skupin reprezentovalo osm zpěváků a hudebníků s písní Merde in France. Mezi zpěváky byli Matěj Benda, Tomáš Kerekeš, Zuzana Rončková, Anna Šabršulová a Kristýna Štelbaská a mezi hudebníky pak Jakub Novák, Jan Pniak a Vladislav Uskov. Ač byla hudební skupina na soutěž přihlášena pouhé dva dny před soutěží, obstála před konkurencí a obhájila první místo z minulého ročníku. Soutěžící i skupiny, kteří soutěž vyhráli, budou ČR reprezentovat v červnu tohoto roku v Banské Bystrici v mezinárodním kole ve zpěvu Frankofonní písně.

V únoru se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v angickém jazyce. V I. kategorii (primy, sekundy) zvítězila Tereza Vargová ze SB, ve II. kategorii (tercie, kvarty) zvítězila Michaela Tobolová z KVB a ve III. kategorii (kvinty–septimy / 1.–3. ročník) Zuzana Rončková ze SXB.

Tyto studentky nás pak reprezentovaly v okresním kole a v konkurenci dalších studentů ze SŠ a škol z rozšířenou výukou jazyků se Michaela Tobolová umístila na pěkném 4. místě a Tereza Vargová na 6. místě. Gratulujeme.

Ve dnech 21. a 22. března 2011 se uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. V I. kategorii získala šesté místo Karolina Špottová (kvarta B), ve II. kategorii obsadil deváté místo Jakub Novák (septima A). Vynikající třetí místo patří Danielu Machalovi (septima B), který postupuje do krajského kola olympiády.

Těmto studentům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia!

Dne 26. 1. 2011 se na Gymnáziu Olgy  Havlové v Ostravě-Porubě uskutečnilo okresní kolo již 60. ročníku Matematické olympiády, kategorie Z9. Zúčastnil se také náš student, Jan Buchtík z kvarty A, a obsadil krásné 1. místo!!! K tomuto úspěchu mu gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top