telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dne 6. 4. 2011 se na Gymnáziu Olgy Havlové konalo okresní kolo Matematické olympiády 2010/2011 kategorií Z6 až Z8.

V kategorii Z6 (6. třída) se s maximálním počtem 18 bodů umístil na prvním místě Radan Vincenec. V kategorii Z7 (7. třída) jsme obsadili pěkné 11. místo a v kategorii Z8 (8. třída) naši žáci zabodovali a umístili se na příčkách nejvyšších: Michal Maršálek – 1. místo a Kateřina Červinková, Vojtěch Owsianka a Jitka Vlčinská – 2. místo.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Dne 24. 3. 2011 se v Ostravě-Porubě konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda 2010/2011. Naši školu reprezentovalo celkem 43 žáků z prim, sekund a tercií. V kategorii 6. třída se nejlépe umístili Klára Kaňáková a Radan Vincenec (oba shodně na 3. místě). V kategorii 7. třída jsme sice stupně vítězů neobsadili, ale na pěkném osmém místě se umístila Hoang Dung Phanová. Zato v kategorii nejvyšší – 8. třída – jsme výrazně zabodovali a o první místo se musí podělit Ondřej Chovanec a Eliška Kantorová. Celkově 6 žáků bude reprezentovat naši školu na krajském kole Pythagoriády, které proběhne 27. 4. 2011.

Všem, kteří naši školu reprezentovali, děkujeme, úspěšným řešitelům gratulujeme a těm, kteří se zúčastní krajského kola Pythagoriády, přejeme, aby byli co nejúspěšnější.

Na základě výsledků školního kola chemické olympiády kategorie C, které vyhrál Rostislav Langer z 2. A před Jakubem Plevou z KVI A a Martinem Polochem ze SX A, postoupilo do krajského kola této soutěže 5 našich studentů, což je samo o sobě velkým úspěchem. V krajském kole se studenti rozhodně neztratili a naše gymnázium příkladně reprezentovali. Jan Bukáček z KVI A skončil na vynikajícím 5. místě. Do první desítky se vešel také Martin Poloch na krásném 8. místě. Oba měli minimální ztrátu na vítěze. Úspěch dokresluje i skutečnost, že zbývající tři studenti – Rostislav Langer, Michal Langer a Jakub Pleva byli úspěšnými řešiteli. Za pěknou reprezentaci školy děkujeme.

Dne 31. března 2011 se v ostravském Divadle loutek uskutečnila soutěž středních škol Moravskoslezského kraje s názvem „Kabaret Evropy“. Soutěž byla vyhlášena Regionální radou Moravskoslezsko a zúčastnilo se jí 18 středních škol. Každá škola měla formou divadelního, tanečního nebo hudebního vystoupení představit vybranou zemi Evropské unie.

Naše škola prezentovala Irsko a umístila se na 4. místě.

Poděkování patří všem studentům, kteří výborně reprezentovali naši školu. Jedná se o tyto studenty: Simonu Bulawovou, Karolínu Šodkovou, Magdu Bernadyovou, Barboru Břenkovou, Veroniku Dajčovou, Jakuba Nováka, Jana Pniaka, Václava Strýčka, Ondřeje Zahutu, Ondřeje Calábka a Matěje Šímu.

Ve čtvrtek 17. 3. 2011 se ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Studenti Matičního gymnázia měli své zastoupení ve všech kategoriích (tj. A,B,C a D).

Nejlépe se umístili tito studenti:

v kategorii D – Matěj Kaloč ze 4. A obsadil velmi pěkné 4. místo

v kategorii B – Martin Lichovník ze sekundy B se umístil na 2. místě a postupuje do krajského kola Zeměpisné olympiády 2010/11

Všem studentům gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a Martinu Lichovníkovi přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční 7. dubna 2011.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top