telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Česká společnost chemická – pobočka Ostrava a Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity v Ostravě (PřF OU) vyhlásily literární soutěž pro žáky ZŠ a odpovídajících nižších ročníků víceletých gymnázií na téma Ó běda, ta věda!!! Soutěžním úkolem bylo napsat krátkou povídku, básničku nebo jiný literární útvar, zcela „nevědecký“, ovšem s použitím patnácti předepsaných slov běžných v matematice, fyzice a chemii, např. rovnice, množina, síla, vlnění, kyselina, indikátor, ...

1. června 2010 se na Vítkovické střední průmyslové škole a gymnáziu konal pátý ročník soutěže English Nightingale (Anglický slavík) – soutěže ve zpěvu anglických písní žáků středních škol Moravskoslezského kraje. Naši studenti se na soutěž po loňské úspěšné premiéře vypravili s velkým cílem opět v některé z kategorií zvítězit.

S vylosovaným číslem 1 předvedl Sbor dobrovolných zpěváků Matičního gymnázia pod vedením paní profesorky Markéty Šňupárkové v konkurenci šesti sborů skvělý výkon a porota mu za něj udělila první místo. Celosvětově známá píseň M. Jacksona We Are the World sklidila velký úspěch. Velký výkon zde předvedli také sóloví zpěváci T. Kerekeš, V. Ćosićová, A. Gajdečková, T. Honková, M. Kostolányová a V. Uskov. Ti si spolu se sborem, houslovým, kytarovým a klavírním doprovodem vysloužili obrovský potlesk publika.

23. dubna 2010 se uskutečnilo na katedře chemie Ostravské univerzity krajské kolo Chemické olympiády kategorie B. Do krajského kola ChO se přes velkou konkurenci probojovala také naše studentka Petra Polochová, která v konečných výsledcích obsadila nádherné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Je třeba zmínit, že se jedná o kategorii již velice obtížnou, účastník mnohdy nevystačí pouze se znalostmi chemie ze střední školy a je nutné samostudium. Znalosti soutěžících jsou na takové úrovni, že by se za ně nemusel stydět leckterý vysokoškolák.

16. dubna 2010 se konalo na SVČ Korunka v Ostravě-Porubě krajské kolo Biologické olympiády. Matiční gymnázium na této soutěži reprezentovala Klára Tabášková. Ve velké konkurenci účastníků, kterých bylo celkem 38, obsadila Klára v celkových výsledcích 2.–3. místo, ke kterému jí blahopřejeme!

30. března 2010 se v areálu VŠB-TU Ostrava uskutečnilo krajské kolo matematické olympiády kategorie C. Naši školu reprezentoval jediný řešitel – Martin Poloch, který se umístil na krásném 10. místě.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top