Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů
Úspěchy

Anglický slavík – English nightingale

1. června 2010 se na Vítkovické střední průmyslové škole a gymnáziu konal pátý ročník soutěže English Nightingale (Anglický slavík) – soutěže ve zpěvu anglických písní žáků středních škol Moravskoslezského kraje. Naši studenti se na soutěž po loňské úspěšné premiéře vypravili s velkým cílem opět v některé z kategorií zvítězit.

S vylosovaným číslem 1 předvedl Sbor dobrovolných zpěváků Matičního gymnázia pod vedením paní profesorky Markéty Šňupárkové v konkurenci šesti sborů skvělý výkon a porota mu za něj udělila první místo. Celosvětově známá píseň M. Jacksona We Are the World sklidila velký úspěch. Velký výkon zde předvedli také sóloví zpěváci T. Kerekeš, V. Ćosićová, A. Gajdečková, T. Honková, M. Kostolányová a V. Uskov. Ti si spolu se sborem, houslovým, kytarovým a klavírním doprovodem vysloužili obrovský potlesk publika.

Celý článek...
 

Další úspěch v biologických soutěžích

16. dubna 2010 se konalo na SVČ Korunka v Ostravě-Porubě krajské kolo Biologické olympiády. Matiční gymnázium na této soutěži reprezentovala Klára Tabášková. Ve velké konkurenci účastníků, kterých bylo celkem 38, obsadila Klára v celkových výsledcích 2.–3. místo, ke kterému jí blahopřejeme!

 

Významný úspěch v Chemické olympiádě kat. B

23. dubna 2010 se uskutečnilo na katedře chemie Ostravské univerzity krajské kolo Chemické olympiády kategorie B. Do krajského kola ChO se přes velkou konkurenci probojovala také naše studentka Petra Polochová, která v konečných výsledcích obsadila nádherné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Je třeba zmínit, že se jedná o kategorii již velice obtížnou, účastník mnohdy nevystačí pouze se znalostmi chemie ze střední školy a je nutné samostudium. Znalosti soutěžících jsou na takové úrovni, že by se za ně nemusel stydět leckterý vysokoškolák.

 

Krajské kolo matematické olympiády kategorie C

30. března 2010 se v areálu VŠB-TU Ostrava uskutečnilo krajské kolo matematické olympiády kategorie C. Naši školu reprezentoval jediný řešitel – Martin Poloch, který se umístil na krásném 10. místě.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Úspěchy studentů v krajském kole Zeměpisné olympiády

V úterý 12. 4. 2010 se ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici konalo krajské kolo Zeměpisné olympiády. Naši studenti opět vzorně reprezentovali Matiční gymnázium a všichni si vedli velmi dobře.
V kategorii nejmladších účastníků soutěže se Martin Lichovník z primy umístil na 2. místě a postoupil do celostátního kola soutěže Eurorebus 2010. V kategorii C získal Jan Bukáček z kvarty velmi pěkné 6. místo. Vítězem v kategorii D se stal Vojtěch Mičaník z 3.A, který se zúčastní 6. 5. 2010 celostátního kola Zeměpisné olympiády v Plzni.
Všem studentům gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v celostátních kolech.

  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650