telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dne 17. 3. 2011 se v prostorách klubu Parník odehrála prestižní soutěž, kterou každoročně organizuje Alliance française d'Ostrava. V kategorii sólistů před maturitou reprezentovala a zároveň vyhrála Kristýna Štelbaská z kvarty B s písní Je suis malade doprovázena saxofonistou Čeňkem Bartkem z 3. A. V kategorii skupin reprezentovalo osm zpěváků a hudebníků s písní Merde in France. Mezi zpěváky byli Matěj Benda, Tomáš Kerekeš, Zuzana Rončková, Anna Šabršulová a Kristýna Štelbaská a mezi hudebníky pak Jakub Novák, Jan Pniak a Vladislav Uskov. Ač byla hudební skupina na soutěž přihlášena pouhé dva dny před soutěží, obstála před konkurencí a obhájila první místo z minulého ročníku. Soutěžící i skupiny, kteří soutěž vyhráli, budou ČR reprezentovat v červnu tohoto roku v Banské Bystrici v mezinárodním kole ve zpěvu Frankofonní písně.

Ve dnech 21. a 22. března 2011 se uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. V I. kategorii získala šesté místo Karolina Špottová (kvarta B), ve II. kategorii obsadil deváté místo Jakub Novák (septima A). Vynikající třetí místo patří Danielu Machalovi (septima B), který postupuje do krajského kola olympiády.

Těmto studentům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia!

Dne 26. 1. 2011 se na Gymnáziu Olgy  Havlové v Ostravě-Porubě uskutečnilo okresní kolo již 60. ročníku Matematické olympiády, kategorie Z9. Zúčastnil se také náš student, Jan Buchtík z kvarty A, a obsadil krásné 1. místo!!! K tomuto úspěchu mu gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

V únoru se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v angickém jazyce. V I. kategorii (primy, sekundy) zvítězila Tereza Vargová ze SB, ve II. kategorii (tercie, kvarty) zvítězila Michaela Tobolová z KVB a ve III. kategorii (kvinty–septimy / 1.–3. ročník) Zuzana Rončková ze SXB.

Tyto studentky nás pak reprezentovaly v okresním kole a v konkurenci dalších studentů ze SŠ a škol z rozšířenou výukou jazyků se Michaela Tobolová umístila na pěkném 4. místě a Tereza Vargová na 6. místě. Gratulujeme.

Dne 1. 2. 2011 proběhlo ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici okresní kolo soutěže v německé konverzaci. V kategorii II. B, určené pro žáky 7. a 8. tříd základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií, zastupoval naši školu žák tercie B Štěpán Wilkus a obsadil v ní výborné 3. místo. Děkujeme Štěpánovi za vynikající reprezentaci školy a přejeme mu mnoho úspěchů v dalších kláních.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top