Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů
Úspěchy

ARS POETIKA – Puškinův památník

Gratulujeme našim žákům Matěji Kaločovi a Daniele Zarodňanské k účasti v regionální přehlídce ARS POETICA – Puškinův památník, která se konala 19. 3. 2010 v Bohumíně.
Matěj Kaloč získal 1. postupové místo a Daniela Zarodňanská 2. místo. Oba se zúčastní ústředního kola v Praze dne 21.5.2010.

 

Soutěž v německém jazyce

Ve středu 10.února 2010 se ve Středisku volného času v Ostravě uskutečnilo sdružené okresní kolo soutěže v německém jazyce pro okresy Ostrava a Frýdek-Místek. Matiční gymnázium reprezentoval v kategorii I.B Štěpán Wilkus ze sekundy, který v silné konkurenci obsadil krásné 2. místo.
Jelikož kategorie I.B již nemá pokračování ve vyšších kolech, je Štěpánovo umístění v této soutěži špičkovým úspěchem.

 

Debatiáda - finálové kolo

Ve dnech 22.–23. ledna 2010 proběhlo v Praze finálové kolo celorepublikové argumentační a rétorické soutěže Debatiáda (www.debatovani.cz). Naši školu zastupoval tým složený z Jakuba Nováka a Filipa Hanuse (sexta). Ačkoli byli v této soutěži úplnými nováčky a nejsou členy debatního kroužku vedeného na naší škole, umístili se na výborném 3. místě. Oběma soutěžícím přejeme (nejen) pro účast v dalších ročnících hodně štěstí.

 

Oblastní kolo matematické olympiády

Dne 21. 1. 2010 se na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě uskutečnilo oblastní kolo Matematické olympiády kategorie B. Účastnili se jej studenti z gymnázia Ostrava-Hrabůvka, Ostrava-Zábřeh, Biskupského gymnázia, Matičního gymnázia a z Wichterlova gymnázia. Studenti řešili 3 náročné úlohy, za každou mohli získat až 6 bodů.

Celý článek...
 

Debatiáda

Již třetím rokem se naši studenti pravidelně zúčastňují celorepublikové argumentační a rétorické soutěže Debatiáda (www.debatovani.cz). Po loňském úspěchu, kdy se debatnímu týmu ve složení Adam Hanus a Michael Rozsypal z oktávy podařilo zvítězit ve finálovém klání, a získat tak titul nejlepších debatérů republiky, jsme měli ambice i letos.

V krajském kole, které se uskutečnilo 18. 12 2009 ve Frýdku-Místku, reprezentovali naši školu v nižší kategorii (prima–kvarta) členové debatního kroužku, jenž na našem gymnáziu funguje pod vedením zkušeného debatéra Matěje Bendy ze sexty. Příjemným překvapením pro nás bylo 3. místo, které v tvrdé konkurenci starších soutěžících získaly Dung Phanová a Sára Wranová z primy.

Úspěšní jsme však byli zejména ve starší kategorii (vyšší gymnázium) – na 2. místě se umístila Anna Málková a Matěj Benda ze sexty a překrásné 1. místo získal debatní tým ve složení Filip Hanus a Jakub Novák rovněž ze sexty. Ti budou také reprezentovat naši školu a kraj ve finálovém kole, které se uskuteční 22.–23. 1. 2010 v Praze. Oběma soutežícím přejeme mnoho úspěchů.

  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650