telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Gratulujeme našim žákům Matěji Kaločovi a Daniele Zarodňanské k účasti v regionální přehlídce ARS POETICA – Puškinův památník, která se konala 19. 3. 2010 v Bohumíně.
Matěj Kaloč získal 1. postupové místo a Daniela Zarodňanská 2. místo. Oba se zúčastní ústředního kola v Praze dne 21.5.2010.

Ve středu 10.února 2010 se ve Středisku volného času v Ostravě uskutečnilo sdružené okresní kolo soutěže v německém jazyce pro okresy Ostrava a Frýdek-Místek. Matiční gymnázium reprezentoval v kategorii I.B Štěpán Wilkus ze sekundy, který v silné konkurenci obsadil krásné 2. místo.
Jelikož kategorie I.B již nemá pokračování ve vyšších kolech, je Štěpánovo umístění v této soutěži špičkovým úspěchem.

Dne 18. 12. 2009 se na naší škole uskutečnil Vánoční šachový turnaj Matičního gymnázia. V již čtvrtém ročníku této soutěže se spolu utkala družstva čtyř škol: SOŠ Kunčice, Gymnázia Ostrava-Hrabůvka, SPŠE Kratochvílova a naše družstvo. Naši šachisté turnaj vyhráli. Paralelně s tímto turnajem probíhal turnaj jednotlivců, kterého se zúčastnili pouze studenti naší školy. Turnaj jednotlivců vyhrál Ondřej Chlapek z Primy B. Ceny pro výherce věnovalo Sdružení přátel školy.

Ve dnech 22.–23. ledna 2010 proběhlo v Praze finálové kolo celorepublikové argumentační a rétorické soutěže Debatiáda (www.debatovani.cz). Naši školu zastupoval tým složený z Jakuba Nováka a Filipa Hanuse (sexta). Ačkoli byli v této soutěži úplnými nováčky a nejsou členy debatního kroužku vedeného na naší škole, umístili se na výborném 3. místě. Oběma soutěžícím přejeme (nejen) pro účast v dalších ročnících hodně štěstí.

6. listopadu 2009 se v Ostravě uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády. Z naší školy do krajského kola postopilo šest studentů vyššího gymnázia. Dva z nich, Martin Poloch a Ondřej Pospěch, zaznamenali velký úspěch v podobě 4. a 12. místa a postupují do finálového kola, které se uskuteční 30. listopadu 2009 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Gratulujeme!

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top