telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

    Školního kola Olympiády v českém jazyce, soutěže, které se naše škola každoročně zúčastňuje a kterou vyhlašuje MŠMT, se letos zúčastnilo 41 našich žáků, z toho 11 v I. kategorii a 30 ve II. kategorii.
Do okresního kola postoupili v I. kategorii František Malý a Jan Skýpala, ve II. kategorii pak Hedvika Sládková a Zuzana Zdařilová.
Vynikajícího výsledku v okresním kole olympiády dosáhl František Malý, který obsadil 1.místo, postoupil do krajského kola a porazil tak 99 dalších soutěžících. Text jeho slohové práce bude zařazen do sborníku žákovských slohových prací s názvem „Co máme na jazyku“. Křest sborníku proběhne v červnu 2020 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě.
V Olympiádě v českém jazyce se dařilo také Hedvice Sládkové, která obsadila pěkné 7. místo ve II. kategorii.
Všem našim žákům, kteří se Olympiády v českém jazyce letos zúčastnili, děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a Františku Malému blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

V průběhu druhého lednového týdne se na našem gymnáziu odehrál další ročník školního kola konverzační soutěže v angličtině. Z velkého počtu 45 účastníků bylo těžké vybrat ty nejlepší z nejlepších, konkurence byla opravdu velká. Nakonec se na bronzových příčkách umístili: Anastasios Engonidis (I. kat.), Jan Skýpala (II.kat.) a Valentina Kovšanová (III. kat.). Stříbro si odnesli  Vít Zvalený (I. kat.), Karolína Tylová a Otto Semerák (II. kategorie) a Adam Jalůvka (III. kat.).
Blahopřejeme vítězům, kteří se zároveň stanou našimi vyslanci v okresním kole: Alexander Rajna (I. kat.), Daniela Pacltová (II. kategorie), Václav Prais (III. kategorie)
Děkujeme všem nadšencům a příznivcům angličtiny a přejeme jim, aby jim zájem o učení se cizímu jazyku a komunikaci vydržel.
 

 

V září minulého roku byla Moravskoslezským krajem vyhlášena soutěž o nejzajímavější multimediální prezentaci pod titulem "Znám historii, kulturu a každodenní život našich sousedů - Poláků ". Soutěž byla rozdělena na kategorii základní a střední školy a v obou jsme měli své zástupce.  Čtyřčlenná porota ve složení zástupců Moravskoslezského kraje a Ostravské univerzity hodnotila jednotlivé práce podle danných kritérií - volba tématu, originalita pojetí, srozumitelnost, techické zpracování, či správné citace. Koncem minulého roku jsme obdrželi velmi potěšující zprávu, oba naši účastníci svými pracemi zaujali a obsadili oceňované pozice. V mladší kategorii  základních škol získala 2. místo Josefína Ptáčková ze třídy tercie B, která si pro svou práci vybrala u nás málo známou osobnost polské Solidarity - historika Karola Modzelewského. Na její práci porota  ocenila především volbu osobnosti a  formu autobiografického vyprávění. V kategorii středních škol svým celkovým originálním pojetím zaujal student Michael Trna z kvinty B, který vycházel z vlastních znalostí polských golfových hřišť a ve své prezentaci velmi barvitě a zábavně představil polské golfové areály. Michael si proto zaslouženě odnesl zvláštní ocenění poroty za nejoriginálnější příspěvek. Dne 9. ledna si Josefína a Michael  převzali ceny od zástupců Moravskoslezského kraje a Ostravské univerzity. Protože soutěž probíhá ve spolupráci v Opolským vojvodstvím, jejich hlavní odměnou bude jarní jednodenní výlet do tohoto polského regionu. Josefíně a Michaelovi blahopřejeme a  děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Mgr.Jana Bittová  

Dne 15. 1. 2020 se čtyřčlennému týmu šachistů podařilo v kategorii C středních škol obsadit druhé postupové místo v krajském kole ligy čtyřčlenných družstev, které se konalo v Orlové. Tým ve složení Tomáš Oborný z OKTB, Stanislav Oborný ze SB, Tomáš Vaněk z KVIA a Vojtěch Žolnerčík ze SXB tak dosáhnul historického vítězství, které je vyneslo do celorepublikového finále. Našim reprezentantům se podařilo probojovat na postupové místo v tvrdé konkurenci sedmi družstev z celého kraje. Vítězům gratulujeme!
Naši šachisté také ovládli městské kolo šachové ligy.
Dne 18. 12. 2019 se konaly dva turnaje městského kola čtyřčlenných družstev šachové ligy škol. Turnaj kategorie B základních škol a nižších gymnázií pořádala naše škola. Na domácí půdě a za rekordní účasti šestnácti družstev se našim šachistům podařilo zvítězit. Tým ve složení Jonáš Michálek, Vojtěch Knettig, Šimon Kristl a Jan Skýpala tak postoupil do krajského kola, kde naši školu důstojně reprezentoval.
Také městské kolo kategorie C středních škol přineslo naší škole úspěch. Již zmíněný tým ve složení Tomáš Oborný z OKTB, Stanislav Oborný ze SB, Tomáš Vaněk z KVIA a Vojtěch Žolnerčík ze SXB svou kategorii vyhrál a postoupil do krajského kola.
Na MGO se konal tradiční Vánoční šachový turnaj.
Dne 15. 12. 2019 se na naší škole konal tradiční Vánoční turnaj. Turnaj vyhrál Stanislav Oborný ze SB, na druhém místě se umístil Tomáš Vaněk z KVIA a na třetím místě Jonáš Michálek z KVB. Vítězům gratulujeme!

Od pátečního večera 6. 12. do nedělního poledne 8. 12. 2019 se tým vybraný z žáků KVB zúčastnil svého 1. turnaje v debatování, který se konal v prostorách Gymnázia Hello v Ostravě – Porubě.
Jednalo se o 2. turnaj XXV. ročníku Debatní ligy. Debata se řídí psanými pravidly – jde o argumentační duel 2 týmů o 3 řečnících, kteří se snaží obhájit platnost společensky kontroverzní teze. Na závěr debaty vynese rozhodčí svůj verdikt.
Po nesmělých krůčcích a nepříjemných prohrách ve velmi silné konkurenci výrazně zkušenějších a starších týmů z celé České republiky náš nováčkovský tým Oxid hořečnatý ve složení Anna Pacutová, Ondřej Číž, Dominik Kalouda a František Malý dosáhl dvou vítězství. Debatovalo se 2x na připravenou tezi a 3x na tezi nepřipravenou.
Jak si naši debatéři vyzkoušeli na vlastní kůži, k debatování není zapotřebí jen vynikajících komunikačních dovedností, ale také pohotového uvažování, okamžitého rozhodování a širokého všeobecného přehledu a samozřejmě i dostatek kuráže.
Našemu týmu děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme k velmi dobrému výsledku jejich 1. debatního turnaje.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top