Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů
Úspěchy

Naši basketbalisté postupují do okresního kola!

Dne 17. 10. 2017 se chlapci Matičního gymnázia zúčastnili basketbalového turnaje, který již tradičně pořádalo Gymnázium Hladnov.

Celý článek...
 

Atleti sklidili úspěch

Dne 13. 9. 2017 se na atletickém stadionu Dany a Emila Zátopkových SG Ostrava konal okresní přebor středních škol  Corny cupu v lehké atletice.

Celý článek...
 

Uznání pro studenty německého jazyka

Nakladatelství Hueber vyhlásilo pro školní rok 2016/2017 soutěž pro studenty, kteří pracují s  učebnicemi a výukovými pomůckami právě tohoto vydavatelství.

Celý článek...
 

EUROREBUS – úspěchy žáků v krajském a celostátním kole

V letošním školním roce se opět žáci zeměpisného kroužku a Martin Lichovník z OKTB  zúčastnili krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus.

Celý článek...
 

Student Ondřej Číž vítězem celorepublikové dějepisné soutěže

V letošním roce proběhl 12. ročník dějepisné soutěže Lidice pro 21. století, do které se kromě českých studentů zapojují i zahraniční účastníci. Dvoukolové vědomostní klání vede studenty k prohlubování znalostí nad rámec školní látky, k samostatné práci a také rozvíjí kreativitu, neboť součástí úkolů 1.kola je literární práce. Do soutěže se přihlásil také student primy B Ondřej Číž, který s připravoval zcela samostatně a od ledna do dubna řešil náročné úkoly. Trpělivost a píle se vyplatila a Ondřej své kategorii nenašel přemožitele. Ondřeji k vítězství gratulujeme, děku jeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů!

 

Úspěch Jana Šmída v soutěži „Moje zdravá snídaně .“

V rámci výuky ruského jazyka se žáci KVA a KVB zúčastnili soutěže, kterou pořádalo nakladatelství cizojazyčné literatury Klett. V konkurenci žáků ze 70 škol celé republiky byl Honza oceněn za kreativitu při zpracování zadání a 15.6.2017 mu bude osobně konzultantkou pro cizí jazyky předán dárek. Honzovi gratulujeme a přejeme mnoho dalších nápadů a kreativity ve studiu.

 

Mladí šachisté MGO se v tvrdé konkurenci neztratili

Dne 4. května 2017 naše gymnázium důstojně reprezentovali mladí šachisté na prestižním turnaji jednotlivců – Šachový koník.

Celý článek...
 

Zdravotníci Matičního gymnázia stále nejlepší v Ostravě

Dne 26. 4. 2017 se uskutečnila Městská soutěž zdravotnických družstev středních škol a o týden později proběhla soutěž pro nižší stupeň gymnázia, již tradičně v prostorách ZŠ na ul. Zelená v Ostravě-Mariánských Horách.

Celý článek...
 

Další matematický úspěch!

15. května se konalo na Gymnáziu Olgy Havlové okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Celý článek...
 


Strana 7 z 39

 

 

Partneři MGO