Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Školní akce
Školní akce

Giro d'Italia

V brzkých ranních hodinách jsme přijeli do Benátek přezdívaných město na vodě.

Celý článek...
 

Vítězové fotografické soutěže – „ Ostrava známá i neznámá“

Stalo se již tradicí, že v rámci společného projektu SPŠei a MGO se konala v galerii „Kratochvíle“ vernisáž fotografií spojená s vyhlášením nejlepších snímků na téma „Ostrava známá i neznámá“.Soutěže se zúčastnili žáci nižšího i vyššího gymnázia (tj. kategorie A, kategorie B)

Vítězkou v kat. A se stala Kateřina Frnková (KVA) s „ Pozor TRAM“, na druhém místě se umístil Ondřej Václavík (TB) se snímkem „Světla Ostravy“ a třetí místo obsadila Josefína Ptáčková (PB) a její „Svoboda“.

V kategorii B zvítězil Adam Rajna (SPTB) s fotografií „ Kostel“, druhé místo získal Patrik Burian (SPTA) se snímkem „Nová radnice“ a na třetím místě se umístil Martin Pleva (SXB) s fotografií „ Nemám ponětí“.

Vernisáže se zúčastnili nejen žáci a vyučující MGO a SPŠei, ale i zástupci vedení obou škol, Ing. Jaroslav Král, Mgr. Jarmila Halšková a Ing. Hana Dobešová.
Součásti programu bylo i hudební vystoupení Mgr. Markéty Borůvkové a žáků MGO. Programem provázeli moderátoři Doan Huy a Jáchym Šugárek (KVA).
Poděkování patří vedení SPŠei za poskytnutí prostor k vernisáži a zaměstnancům Školního informačního centra za pomoc při organizaci vernisáže, především paní Marií Ščasné. Rádi bychom také poděkovali sdružení „Přátelé MGO“ za finanční zajištění akce včetně cen pro vítěze. A poděkování patří všem žákům, kteří se fotografické soutěže aktivně zúčastnili. Věříme, že v příštím ročníku se zapojí i ti, kteří dosud váhali.

Organizátoři soutěže Ing. Adam Dragon a Mgr. Alena Tesařová

 

Biologická exkurze na jižní Moravu (NP Podyjí, údolí řeky Jihlavy), 30.5. – 1.6. 2018

Ve středu 30. května se skupina 36 žáků různých tříd našeho gymnázia vydala na biologický průzkum a cestu plnou přírodovědných zážitků na jižní Moravu.

Celý článek...
 

Týden ve francouzských rodinách, slavnostní přijetí na radnici v Bourg-en-Bresse, fotografie s komentáři ve dvou francouzských denících

Již potřetí strávila skupina francouzštinářů týden v savojském Bourg-en-Bresse v rámci výměnných pobytů s partnerskou školou Collège Saint-Pierre.

Celý článek...
 


Strana 5 z 114

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650