Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Školní akce
Školní akce

Vánoční koncert 2010

Uskuteční se 22. prosince 2010 v 10 hodin v kostele sv. Josefa Dona Bosca v Ostravě.

Na programu budou latinské duchovní kánony, spirituály, jazzové skladby, moderní melodie, písně z muzikálů a samozřejmě vánoční písně a koledy.

Účinkovat bude velký pěvecký sbor, dva komorní pěvecké sbory, instrumentální skupina, orchestr a sólisté – vše v podání studentů Matičního gymnázia.

Také v letošním roce rádi přivítáme pedagogy, rodiče, absolventy a přátele našeho gymnázia, z nichž mnozí se na koncertech aktivně podíleli i v minulých letech.

Chtěli bychom s vámi, milí přátelé, sdílet radost z Vánoc a vytvořit příjemnou sváteční atmosféru.

 

Advent plný andělů

30. 11. 2010 se v Domě umění v Ostravě konala tradiční předvánoční charitativně-benefiční akce nazvaná Advent plný andělů. Výtěžek akce je věnován neziskovým organizacím podporujícím děti s různým fyzickým a mentálním postižením.

V rámci spolupráce Matičního gymnáziua a GVU Ostrava byli naši studenti požádáni o vytvoření výzdoby prostor galerie právě postavami andělů nejrůznějších velikostí podle vlastních představ. Na výrobě andělů se podíleli studenti od prim do sext a každé pojetí má své kouzlo.

Celý článek...
 

Školní kolo recitační soutěže

Na začátku listopadu proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zájem reprezentovat naši školu v nejrůznějších recitačních soutěžích byl velký.

Celý článek...
 

Internetová matematická olympiáda

Do 29. 11. 2010 se zájemci o matematické soutěže mohou hlásit do Internetové matematické olympiády. Jedná se o soutěž pro školní týmy, v jednom týmu může být maximálně 7 studentů. Registrace týmů je otevřená do pondělí 29. 11. 2010.

Týmy studentů budou mít za úkol vyřešit 10 příkladů, které náplní odpovídají zhruba 2.–4. ročníku čtyřletého gymnázia.

Kapitáni týmů, zastavte se v kabinetu fyziky pro další informace (Mgr. Martinák, Mgr. Fismol). Informace najdete také na webu olympiády matholymp.fme.vutbr.cz.

 


Strana 111 z 113

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650