Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Školní akce
Školní akce

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE 2018

Dne 26. října 2018 se na Matičním gymnáziu konala recitační soutěž studentů této školy.

Celý článek...
 

Giro d'Italia

V brzkých ranních hodinách jsme přijeli do Benátek přezdívaných město na vodě.

Celý článek...
 

Vítězové fotografické soutěže – „ Ostrava známá i neznámá“

Stalo se již tradicí, že v rámci společného projektu SPŠei a MGO se konala v galerii „Kratochvíle“ vernisáž fotografií spojená s vyhlášením nejlepších snímků na téma „Ostrava známá i neznámá“.Soutěže se zúčastnili žáci nižšího i vyššího gymnázia (tj. kategorie A, kategorie B)

Vítězkou v kat. A se stala Kateřina Frnková (KVA) s „ Pozor TRAM“, na druhém místě se umístil Ondřej Václavík (TB) se snímkem „Světla Ostravy“ a třetí místo obsadila Josefína Ptáčková (PB) a její „Svoboda“.

V kategorii B zvítězil Adam Rajna (SPTB) s fotografií „ Kostel“, druhé místo získal Patrik Burian (SPTA) se snímkem „Nová radnice“ a na třetím místě se umístil Martin Pleva (SXB) s fotografií „ Nemám ponětí“.

Vernisáže se zúčastnili nejen žáci a vyučující MGO a SPŠei, ale i zástupci vedení obou škol, Ing. Jaroslav Král, Mgr. Jarmila Halšková a Ing. Hana Dobešová.
Součásti programu bylo i hudební vystoupení Mgr. Markéty Borůvkové a žáků MGO. Programem provázeli moderátoři Doan Huy a Jáchym Šugárek (KVA).
Poděkování patří vedení SPŠei za poskytnutí prostor k vernisáži a zaměstnancům Školního informačního centra za pomoc při organizaci vernisáže, především paní Marií Ščasné. Rádi bychom také poděkovali sdružení „Přátelé MGO“ za finanční zajištění akce včetně cen pro vítěze. A poděkování patří všem žákům, kteří se fotografické soutěže aktivně zúčastnili. Věříme, že v příštím ročníku se zapojí i ti, kteří dosud váhali.

Organizátoři soutěže Ing. Adam Dragon a Mgr. Alena Tesařová

 

Biologická exkurze na jižní Moravu (NP Podyjí, údolí řeky Jihlavy), 30.5. – 1.6. 2018

Ve středu 30. května se skupina 36 žáků různých tříd našeho gymnázia vydala na biologický průzkum a cestu plnou přírodovědných zážitků na jižní Moravu.

Celý článek...
 


Strana 3 z 112

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650