telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Matiční gymnázium se opět zapojuje do Sbírky potravinové pomoci v rámci Mezinárodního dne boje proti chudobě, který připadá na 17. října.

Názor, že v České republice nikdo netrpí hladem, je klamný.

Loni pomohly nashromážděné potraviny více než 40 tisícům lidem v nouzi a díky Potravinové bance v Ostravě se jídlo dostane do těch správných rukou - lidem bez domova, v azylových domech nebo lidem v momentální sociální nouzi.

Ve čtvrtečním odpoledni a podvečeru 3.10.2019se uskutečnil na hřišti Matičního gymnázia turnaj v kopané pořádaný Ostravskou univerzitou, pod záštitou pana rektora – Turnaj o titanového Áju. A protože se turnaj konal poprvé u nás, byla nám nabídnuta možnost zúčastnit se. Byla to pro nás výzva. Jako největší problém se ukázalo vůbec postavit družstvo. To se nakonec povedlo a sedm statečných tak bojovalo za Matiční gymnázium. Družstvo tvořili profesoři Schenk, Manolcis, Rašovský, Pek, Dragon, Vondráček, v bráně kryl kolegům záda profesor Adamus. 

Žáci Tercie B se letos zapojili do projektu Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity týkajícího se badatelsky orientované výuky.

V uplynulém týdnu se uskutečnil cykloturistický kurz naší školy v rakouských Alpách, v oblasti Pressegersee - Nassfeld.

Ve dnech 12. – 19. 5. 2019 jsme se my, 7 žáků SXB,  zúčastnili evropského semináře ZOMBIELAND EUROPE

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top