Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Spolupráce a projekty
Spolupráce a projekty

Přehled projektů, na kterých se škola podílí, a institucí, s nimiž spolupracujeme.Matiční gymnázium Ostrava - člen řešitelského týmu

Poznej tajemství vědy

Projekt propaguje přírodovědné a technické obory, popularizuje výzkum, vývoj a badatelsky orientovanou výuku. Rozvine současnou spolupráci všech místních vědeckých institucí, VŠ, SŠ a ZŠ. Ve vzájemné spolupráci a účasti zahraničních vědců bude rozvinuto při společnosti ACCENDO – Centrum pro vědu a výzkum, o.p.s. nové Centrum regionálních věd a technologií.

Podrobnosti v přiloženém letáku: Letak_PTV.pdf

 

Pojďte s námi popularizovat bioenergetiku!

Informační tabule projektuZemědělský výzkum, spol. s r.o. Troubsko a Město Velké Pavlovice pořádalo ve dnech 6. a 7. března 2014 první setkání partnerů projektu Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky“ (reg.č. CZ.1.07/2.3.00/45.0006)., jehož  cílem je popularizovat výzkumné poznatky a vzdělávání v oblasti bioenergetiky podpořeného v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Zemědělský výzkum, spol. s r.o. Troubsko se stal již podruhé úspěšným žadatelem a vede 14členné konsorcium partnerů z řad výzkumných ústavů, tří prestižních univerzit, Asociace výzkumných organizací, středních škol a Města Velké Pavlovice. Úvodní setkání umožnilo představení jednotlivých pracovišť a aktivit projektu, jehož cílem je propagovat a popularizovat výsledky výzkumu a badatelsky orientovanou výuku v perspektivním oboru bioenergetiky. Koordinátor projektu RNDr. Jan Nedělník, Ph.D. shrnul závěry plenárního zasedání i bilaterálních diskusí takto: „Jsem rád, že se nám podařilo získat další projekt, ve kterém můžeme navázat na aktivity transferu a popularizace výsledků aplikovaného výzkumu. Bioenergetika je prestižním oborem, náš projekt sdružuje experty zemědělství, průmyslu, energetiky, revitalizace krajiny a nabízí řadu aktivit pro žáky středních a základních škol a jejich pedagogy.“

 

Třetí mezinárodní projekt COMENIUS – PARTNERSTVÍ ŠKOL

Projekt „Historie a identita Evropy reflektovaná evropskou kinematografií“ byl v pořadí již třetím mezinárodním projektem COMENIUS, do kterého se naše škola zapojila. Tentokrát  spolupracovala s francouzským gymnáziem z pařížského předměstí Serris, s italským klasickým gymnáziem z Altamury a španělským gymnáziem z Castellón de La Plana.

 

Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století.

Projekt Židovského muzea v Praze v partnerství s Institutem Terezínské iniciativy.

Logo projektu

 

Podpora přírodovědných předmětů

Logo projektu

Název projektu:  Podpora přírodovědných předmětů

Registrační číslo: CZ.1.10/2.1.00/20.01213

Žadatel projektu: Moravskoslezský kraj

 

Zkvalitnění a modernizace výuky chemie, fyziky a biologie

Logolink

Název projektu: Zkvalitnění a modernizace výuky chemie, fyziky a biologie

Zkrácený název projektu: Svět přírodních věd

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.24/01.0091

 

Zlepšení podmínek pro vzdělávání na MGO

Logolink EU

Název projektu: Zlepšení podmínek pro vzdělávání na MGO

Zkrácený název projektu: MGO

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0967

 

Nové přístupy k využití ICT ve výuce přírodovědných předmětů na středních školách

Název projektu: Nové přístupy k využití ICT ve výuce přírodovědných předmětů na středních školách (reg.číslo projektu: CZ. 1.07/1.1.07/02.0049)

 

Projekt Edison

V týdnu od 20. 2. do 25. 2. 2011 navštívili naši školu studenti ze sedmi zemí světa – Brazílie, Peru, Číny, Ruska, Makedonie, Srbska a USA. V rámci Projektu Edison, který pořádá AIESEC, přednášeli v anglickém jazyce žákům MGO o historii, kultuře, zajímavých místech, vzdělávacích a politických systémech svých zemí.

 

Školní mikroskopická laboratoř

V měsíci říjnu byl zahájen zkušební provoz školní mikroskopické laboratoře. Stalo se tak díky spolupráci dvou významných institucí – Matičního gymnázia, Ostrava a českého zastoupení firmy Olympus.

 

Evropský projekt TEAJEU

Projekt TEAJEU (Théatre – Européen – Antique – Jeune) si klade za cíl rozvíjet kulturní dědictví antického divadla a dokázat, že je schopné oslovit i dnešního člověka, prostřednictvím kulturního dialogu mladých lidí čtyř zemí Evropské unie poukázat na společné kořeny evropské civilizace.

 

Projekt Synergie

Naše škola je partnerem projektu SYNERGIE – Spolupráce VŠ se ZŠ a SŠ

 


Strana 2 z 2

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650