Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.

V červenci odeslali naši studenti již sedmou humanitární sbírku dětem na filipínský ostrov Guimaras. Díky paní Pospěchové, která sirotčinec v říjnu navštívila, už od nás dostalo všech 22 dětí věci denní potřeby, jídlo, školní pomůcky, ale i osobní dárky s dopisy. Radost byla opravdu veliká!
Ještě jednou děkujeme všem za podporu a pomoc!

Poprvé v 15-ti leté historii dívčí středoškolské futsalové ligy (SFL) se naše dívčí  futsalové družstvo zúčastnilo této soutěže, která má celorepublikové finále.

S velkou radostí oznamujeme, že naše letošní sbírka do Potravinové banky byla mimořádně úspěšná.Trvanlivé jídlo pro obyvatele našeho města, kteří žijí na hranici chudoby, darovaly celé třídy, jednotliví studenti i zaměstnanci školy. V pondělí 21. 10. bylo do skladu odvezeno téměř 200 kg potravin.

Ještě jednou všem děkujeme!

Tropické hodnoty začaly stoupat, dny se krátit a nám studentům začal již dlouho očekávaný poslední týden tohoto školního roku.

V letošním školním roce, se několik členů zeměpisného kroužku vydalo za doprovodu Mgr. A. Tesařové na Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity, konkrétně Katedru fyzické geografie a geoekologie.

Ve čtvrtek 2. 5. jsme se na Krajském úřadě v Ostravě zúčastnili celodenního workshopu s názvem Demokracie a já,

Náš humanitární projekt Helping hand for Guimaras byl nominován na cenu Gratias Tibi

První úspěchy děvčat, primánek Matičního gymnázia, Ostrava, Markéty Galkové a Viktorie Křižákové se dostavil

Humanitární projekt Matičního gymnázia Helping hand for Guimaras byl nominován na cenu za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

Všechno to začalo 17.9.2018 v 6:15. To se naše expediční parta

Čas vánoční již pošesté inspiroval naše studenty k pomoci filipínským dětem bez rodiny na ostrově Guimaras.