Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.

Tropické hodnoty začaly stoupat, dny se krátit a nám studentům začal již dlouho očekávaný poslední týden tohoto školního roku.

V letošním školním roce, se několik členů zeměpisného kroužku vydalo za doprovodu Mgr. A. Tesařové na Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity, konkrétně Katedru fyzické geografie a geoekologie.

Ve čtvrtek 2. 5. jsme se na Krajském úřadě v Ostravě zúčastnili celodenního workshopu s názvem Demokracie a já,

Náš humanitární projekt Helping hand for Guimaras byl nominován na cenu Gratias Tibi

První úspěchy děvčat, primánek Matičního gymnázia, Ostrava, Markéty Galkové a Viktorie Křižákové se dostavil

Humanitární projekt Matičního gymnázia Helping hand for Guimaras byl nominován na cenu za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

Všechno to začalo 17.9.2018 v 6:15. To se naše expediční parta

Čas vánoční již pošesté inspiroval naše studenty k pomoci filipínským dětem bez rodiny na ostrově Guimaras.

Již podruhé byly studentky Matičního gymnázia pozvány hejtmanem Moravskoslezského kraje, aby si vyslechly slova díků, uznání a obdivu

Poslední červnový týden se skupina pěti studentů ze třídy Septima B zúčastnila mezinárodního pobytu v rámci výměnného programu Erasmus +.  Naše družstvo ve složení Adéla Janků, Tereza Krejčová, Kateřina Havlíčková, Karolína Polášková a Šimon Kozák reprezentovalo Českou republiku na výukovém a také soutěžním pobytu, kterého se účastnily pětičlenné týmy z deseti evropských zemí. Program, který se konal v hotelu Hamr na Ostravici, byl zaměřen na fotografii a vytváření filmů. Výhodou celé akce bylo, že účastnící programu spolu komunikovali pouze anglicky. Vyvrcholením celého pobytu potom bylo vytvoření závěrečného filmového projektu na dané téma. Naše družstvo si vylosovalo krimi příběh. Naši reprezentanti si s úkolem poradili a vytvořili zdařilý krátký snímek. Výsledkem akce také bylo navázání spolupráce s několika školami v zahraničí.

(Učím se být člověkem, učíme se být lidmi)