Filipínské noci jsem se zúčastnila moc ráda, protože jsem tušila, že si to všichni užijeme. Tím všichni myslím celou naši třídu. 10. prosince jsme se večer sešli v naší třídě Primě B vybaveni spacákem, karimatkou a dobrou náladou. Byli jsme plní očekávání. V učebně už na nás čekaly paní učitelky a řekly nám, ať si odložíme věci a jdeme si poslechnout prezentaci o Filipínách.

Slečna z oktávy nám k obrázkům krásně povyprávěla. Vyprávění ukončil velký aplaus a my jsme si mohli nabídnout sladké cupcakes s mangem a kokosem. Dále probíhala výroba vánočních přání a dárků na školní jarmark. Já jsem vyráběla dárky z korálků. O to měly největší zájem paní profesorky. Vyrobily si náramky a já jsem jim udělala i náušnice. Moje kamarádka mi s radostí pomáhala. Byly tam ovšem i jiné krásné výrobky, např. záložky do knihy. U jednoho stolu se dokonce šili i plyšáci. Pak jsme uklidili, najedli jsme se a šli do tělocvičny. Tam na nás čekaly hry v týmech. Všechno bylo o Filipínách a o Vánocích. Naučila jsem se i některá filipínská slovíčka. Moc jsem si hry užila. Před spaním jsme ze spacáků vytvořili kruh a při svíčkách se četla pohádka.  Nikdo z nás u ní ale neusnul. Budíček jsme měli v 6:30, byli jsme ospalí, ale následovala hygiena a balení tašek a zavazadel. Z tělocvičny jsme šli hned do třídy a tam na nás čekala snídaně. Měli jsme koblížek a čaj. No a pak škola. Tato akce byla skvělá a dlouho na ni nezapomenu ani já ani kamarádi.

Karolína Navrátilová, Prima B