V letošním školním roce, se několik členů zeměpisného kroužku vydalo za doprovodu Mgr. A. Tesařové na Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity, konkrétně Katedru fyzické geografie a geoekologie.

Tam nás už čekal pan Ing. Radek Dušek, Ph. D., který nás krátce seznámil s programem a vysvětlil podstatu „Sundy Station“. Následně jsme byli rozděleni na dvě skupiny. První z nich se věnovala dotváření mapy, což zahrnovalo mimo jiné i dokreslení legendy. Takže jsme se snažili nakreslit olomoucké syrečky, nejhlubší propast, katakomby s mumiemi, Muzeum rekordů a podobně. Ta druhá si zatím s panem Duškem hrála na interaktivním pískovišti. Není však hra jako hra, takže jsme nestavěli bábovičky, nýbrž jsme modelovali sopky a kopce, jednoduše řečeno, utvářeli jsme krajinu, která byla následně na písek promítnuta podle naší "stavby". Tato část nás velice bavila a všichni jsme se shodli, že bychom takové pískoviště na naší škole rozhodně přivítali s otevřenou náručí. Tímto bychom chtěli rovněž poděkovat Ostravské univerzitě, zejména panu Ing. Radku Duškovi za umožnění této návštěvy.

Za celou výpravu Markéta Sýkorová