Pražský studentský summit (PSS) je akce pořádaná Asociací pro mezinárodní otázky za účelem rozšíření zájmu mladých lidí o mezinárodní a světové dění. Studenti mají kromě simulace jednání OSN, NATO a EU možnost diskutovat s významnými hosty z akademického prostředí, diplomacie či byznysu. Jednání jsou vedena v reprezentativních prostorách (tento rok Kongresové centrum Praha) a součástí programu jsou i recepce na ambasádách či rezidenci primátora.

Letošního XV. ročníku se účastnili i studenti MGO a navázali na dlouhodobou tradici projektu na naší škole. Belgické království zastupovali Jakub Vaněk (SEPA), Jiří Marenczok (SEPB), Václav Strýček (KVIB) a Tomáš Babinský (KVIB), zájmy Irské republiky hájili Jakub Novák (SXA), Barbara Majovská (SEPB) a Karolína Šodková (KVIB) a Paraguay byla zastoupena Danielem Kunzem (3. A), Michalem Bělíkem (3. A) a Michalem Václavíkem (SXA). Dále se projektu účastnili Jan Plachý (SEPB) v delegaci Burkiny Faso a Jan Zipser (SEPB) v delegaci Nizozemska. Můžeme říci, že si delegáti udrželi a možná ještě překonali pomyslnou laťku nastavenou v minulých ročnících.