Dohrávka 18. 1. 2011

Kvinta B – 4. A 5:6 (2:5, 2:0,1:1)
1.08 Ocelka (Korta), 1.21 Vaněček (Ocelka), 5.36 a 9.18 Korta (bez asistence), 11.21 Korta (Nowak) – 2.00 Rogozný (Kunz), 2.30 Rogozný (Kunz), 3.10 Janovský (bez asistence), 3.50 Rogozný (Janovský), 4.50 Janovský (Novák), 10.48 Rogozný (bez asistence)

Reportáž

Dohrávka posledního kola mezi týmem kvinty B a výběrem 4. A uzavřela základní část druhého ročníku florbalové ligy Matičního gymnázia. Tento zápas přinesl mnohá specifika. Kvinta B již nemohla přijít o své první místo v tabulce a naopak 4. A již byla bez šance na postup do play-off, jelikož na 4. místo ztrácela 5 bodů. V zápase poznamenaném mnoha absencemi nakonec čtvrťáci získali cenný skalp vítězů základní části v brankovém poměru 6:5, byť kvinta postrádala kanonýra Holešínského a opory Nowak s brankářem Luptákem se kvůli zpoždění dostavily až na druhou třetinu. Avšak i na marodce 4. A byl třeba kanonýr Šimkovič, který v posledním zápase nasázel septimě B 5 gólů.

Tento zápas také nabídl pikantní souboj bratrské dvojice Bělíků, když se navíc oba představili jako gólmani svých týmů. Zápas však začal pro 4. A nešťastně. Michaelu Bělíkovi, který střežil jejich svatyni, proklouzla do sítě jak úvodní střela zápasu v podání Ocelky, tak hned následující, o kterou se postaral Vaněček. Taktika 4. A byla v tu chvíli jasná – střílet, střílet a střílet. Na nezkušeného gólmana Dominika Bělíka na druhé straně tato taktika platila, a tak již v čase 2:30 bylo srovnáno, když o obě branky, u nichž asistoval Kunz, se postaral Rogozný. Do konce třetiny 4. A svůj náskok navýšila na 5:2 a to se ukázalo být klíčové. Na druhou třetinu dorazila posila pro kvintu B Nowak a mezi třemi tyčemi vystřídal Bělíka zkušený Lupták. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – kvinta zatlačila soupeře, vyhrála druhou část poměrem 2:0 a začalo se tak schylovat k velkému dramatu. Na Luptáka neplatily střely z dálky v podání Kunze ani rychlé kombinace před jeho brankou. Vysvobození v čase 10:48 přinesla dorážka Rogozného, který tak dal rozhodující gól na 6:4. Kvinta B se totiž dostala pouze ke snížení na 6:5 v čase 11.21.