Náš divadelní soubor Tajfun se 15. května vydal do severovýchodočeského Náchoda, kde se o den později zúčastnil 17. ročníku festivalu studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna. Devatero „tajfuňáků“ (Markéta Šmolková, Sára Wranová, Anna Mrozinská, Pavlína Sikorová, Veronika Miencilová, Adam Křižák, Radek Slaný, Jiří Šeliga a Štěpán Piňos) vystoupilo na prknech Auly tamního gymnázia s divadelním představením Povídky Malostranské, které budou moci zhlédnout i naši studenti na konci školního roku v Komorní scéně Aréna. Tento bod programu byl také prezentován jako jedna část z celý týden trvající soutěžní přehlídky, což bylo pár minut před začátkem představení překvapení jak pro hereckou, tak pro režisérskou část (Jakub Novák, Robert Jarušek) našeho ostravského ansámblu. Po náročném výkonu si pak mohli všichni vyslechnout i kritiku od hereckých odborníků, kteří toto vystoupení zhodnotili v konkurenci dalších osmi divadelních souborů jako vítězné v kategorii Divadlo.

Foto z přestavení Foto z přestavení Členové souboru