Na konci loňského školního roku a na začátku toho letošní se na škole úspěšně uskutečnil 2. ročník MGO FOOTBALL LEAGUE. Liga se odehrála na nedávno zrenovovaném školním hřišti a zúčastnilo se jí 7 družstev jak z nižšího gymnázia, tak z vyššího.

Turnaj se hrál nejprve systémem skupiny, ve které se utkal každý s každým a následně postoupily 4 nejlepší týmy do play-off. Tam se již hrálo pavoukovým systémem. Nejprve se odehrálo semifinále na 2 zápasy, tým s lepším skóre postoupil, a poté souboj o 3. místo a finále na jeden vítězný zápas.

Duel o 3. místo ovládl tým KVA, který porazil SXA poměrem 4:2. Již od úvodních minut bylo jasné, kdo si chce dojít pro 3. místo. Tým Kvarty zatlačil oslabeného soupeře, jenž nastoupil bez 1 hráče, na vlastní polovinu a drtivým tlakem si brzy vydobyl vedení. Do poločasu vedla Kvarta 3:0, když se postupně trefili Černý, Sýkorský a Schwarz. Ve druhé půli přidal další gól na 4:0 Červený a poté polevili jediní zástupci nižšího gymnázia v play-off ze svého tempa, čehož dvěma góly využil Václavík. Na celkový vývoj zápasu to již ovšem vliv nemělo a tým Kvarty A ve složení Schwarz, Červený, Ptáčník, Džubera, Černý, Klus a Sýkorský si tak dokráčel pro třetí místo. Na Sextu A tak zbylo jen velmi nepopulární 4. místo.

Do finále se probojovaly týmy SEPA a KVIB. Družstvo SEPA obsadilo ve skupině až 4. místo, a tak muselo při cestě do finále čelit v semifinále SXA, kterou porazilo celkově 7:2 (5:0 a 2:2). Zatímco KVIB skončila v základní části druhá a utkala se o postup do finále s KVA, kterou porazila v součtu obou zápasů 5:0 (0:0 a 5:0). Samotný finálový duel jasně ovládli fotbalisté ze Septimy, kteří porazili své o 2 roky mladší spolužáky drtivým rozdílem 8:2. Družstvo KVIB oslabené o absenci Jiřího Šeligy dokázalo svému soupeři vzdorovat jen v první půli. V té nejprve otevřel skóre Valigura a další góly přidali Červenka a Odehnal. Tým KVIB ohrožoval soupeře rychlými protiútoky, které vedl Kobilík, ovšem podařilo se jim z nich dát pouhopouhý 1 gól, a tak se šlo do druhé půle za stavu 3:1 z pohledu hráčů Septimy A. Ve druhý půli Kvinta B odpadla definitivně a "septimáni" zvesela přidávali gól za gólem. Hattrickem se ve finále blýskli hned dva hráči, a to Červenka a Odehnal. Jediný gól "kvintánů" dal ve druhé půli Kuřil. Skóre se nakonec zastavilo za stavu 8:2 a tým SEPA ve složení Odehnal, Krumnikl, Červenka, Valigura a Calábek, tak mohl pozvednout nad hlavy trofej pro vítěze. Na tým KVIB, za kterou hráli Sklář, Kobilík, Broda, Kuřil, Fišar, Šeliga, Šňupárek, Kárych a Honeiser, zbylo krásné 2. místo. Nejlepším střelcem soutěže se stal se sedmi góly Adam Červenka z vítězného týmu.

Za mě osobně patří velký dík Unii přátel MGO, která poskytla ceny. Dále pak panu profesorovi Manolcisovi za dozory, Senátu MGO a J. Honeiserovi za možnost ligu vůbec zorganizovat a J. Sklářovi s J. Valigurovi za pomoc s organizací.