Dotační program: Vzdělávání a talentmanagement na území SMO pro rok 2017 a 1. čtvrtletí 2018

Poskytovatel dotace: statutární město Ostrava

Celkové výdaje projektu: 400 000 Kč

Cílem projektu je vybudovat program péče o mimořádně nadané a talentované jedince ve spolupráci s průmyslovými a akademickými partnery formou badatelských kreativních týmů. Jedná se zejména o návaznost na iniciativu Vlády ČR v oblasti Industry 4.0 a Smart Regionu.

Jedná se o ojedinělý projekt, který propojuje podnikatelskou, akademickou a sociální sféru na území Ostravy v rámci iniciativy Industry 4.0 (Definováno v kapitole 9 Příručky Průmysl 4.0 věnované vzdělávání) a Smart regionu. Výjimečně nadaní žáci budou spolupracovat v rámci badatelských kreativních týmů na aktuálních problémech průmyslového regionu v oblasti technických a přírodních věd. S cílem získání vysoké míry synergického efektu působení všech zapojených složek.

Žáci, kteří absolvují aktivity v kreativních badatelských týmech, si rozšíří znalosti v oblasti technických a přírodních věd a ve spolupráci se zástupci průmyslu a akademické sféry budou moci ještě lépe rozvíjet své nadání v rámci potřeb regionu. Pozornost bude věnována i nárůstu znalostí v oblasti měkkých dovedností.

Badatelské týmy talentovaných žáků budou rovněž aktivně komunikovat s veřejností, státní správou a samosprávou.

Mgr. Ladislav Vasevič

Z iniciativy MGO vzešel roku 2008 1. ročník Polských dnů v Ostravě, které se profilovaly jako filmový, hudební a literární festival s cílem přiblížit ostravské veřejnosti polskou kulturu a zvýšit povědomí o vzájemných česko-polských vazbách v našem městě. Dnes se rozvíjí spolupráce s Konzulátem PR a s Polským institutem v Praze.