Z iniciativy MGO vzešel roku 2008 1. ročník Polských dnů v Ostravě, které se profilovaly jako filmový, hudební a literární festival s cílem přiblížit ostravské veřejnosti polskou kulturu a zvýšit povědomí o vzájemných česko-polských vazbách v našem městě. Dnes se rozvíjí spolupráce s Konzulátem PR a s Polským institutem v Praze.

Multižánrový kulturní festival Polské dny v Ostravě se uskuteční v našem městě již potřetí. V předešlých ročnících zaznamenala akce velký zájem ze strany ostravské veřejnosti.Tradiční spolupráci MGO a Generálního konzulátu Polské republiky podpořila letos česká sekce mezinárodního PEN klubu, Ostravská univerzita a Polský institut v Praze. Program Polských dnů se mohl rozříšit také díky záštitě Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Specifikem našeho festivalu je aktivní zapojení studentů MGO do jeho organizace. Příkladem může být letošní výstava Evy Jaškové, absolventky MGO, jejíž fotografie reagují na studentský pobyt v Krakově. Více na www.polskedny.cz.