V týdnu od 13. 9. do 20. 9. 2015 se na MGO opět propojil celý svět v rámci projektu Edison. Přijelo k nám celkem 8 zahraničních stážistů z Albánie, Brazílie, Egypta, Gruzie, Hongkongu, Indie, Ukrajiny a Rumunska, kteří našim žákům přednášeli v anglickém jazyce o historii, kultuře, zajímavých místech, vzdělávacích a politických systémech svých zemí.

Projektu se zúčastnili všichni žáci vyššího gymnázia MGO, kteří naše hosty doprovázeli i na odpoledních akcích, které jsme pro ně připravili. Do letošního ročníku se také zapojily kuchařky ze školní jídelny s „Týdnem české kuchyně“.

V závěru celého projektu proběhla zcela ojedinělá a pro naše žáky velmi atraktivní akce s názvem Global Village  - ochutnávka typických jídel dané země, ukázky suvenýrů, krojů a kulturních zvyklostí.

Naši zahraniční hosté byli po celou dobu pobytu ubytování v hostitelských rodinách našich žáků, což je naprosto úžasný doklad bezvadné spolupráce v rámci vztahu rodiče – škola.

Mgr. Alena Tesařová, Mgr. Naděžda Nováková, Mgr. Renáta Vysloužilová

Prohlédněte si video!