Okresního kola Olympiády v českém jazyce se v letošním školním roce zúčastnilo celkem 132 žáků z různých škol, soutěžilo se ve dvou kategoriích.

V I. kategorii si výborně vedla Markéta Sýkorová, která získala 2. místo. Ještě úspěšnější byla Tereza Doležalová ve II. kategorii, která obsadila 1. místo. Obě naše žákyně postupují do krajského kola této soutěže.
V letošním školním roce soutěžilo ve školním kole Olympiády v českém jazyce 39 našich žáků, z nichž se v I. kategorii na 1. až 3. místě umístily Markéta Sýkorová, Barbora Suchánková a Kateřina Frnková. Ve II. kategorii to byly Tereza Doležalová, Tereza Opršalová a Matylda Kubečková.
Všem našim výše jmenovaným studentkám blahopřejeme a těm, které postupují do krajského kola, děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.

Markéta Sýkorová

Tereza Doležalová