Dne 21. 2. 2017 se konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády, již tradičně ve SVČ, Ostrčilova ul., Ostrava. Žáci naší školy měli své zástupce ve všech kategoriích. V kategorii A (primy), Damián Džubera z primy A, přestože nastoupil jako náhradník obsadil pěkné 4. místo. Vítězem  kategorie B (sekundy), se stal Ladislav Šústal ze sekundy A, který postupuje do krajského kola Zeměpisné olympiády. V kategorii C (tercie, kvarty) patří Josefu Müllerovi z tercie A krásné 3. místo. Kategorii D, vyšší gymnázium reprezentoval naši školu Ondřej Strakoš ze třídy 4. A, který se umístil na 5. místě.
Všem řešitelům Zeměpisné olympiády blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Ladislavu Šústalovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v krajském kole Zeměpisné olympiády.