Školního kola Olympiády v českém jazyce, které se konalo v prosinci minulého roku, se zúčastnilo celkem 38 našich žáků.

První až třetí příčku obsadily v I. kategorii Kristýna Drmelová, Markéta Sýkorová a Eva Maléřová. Ve II. kategorii byli nejúspěšnější Matylda Kubečková, Václav Prais a Natálie Rafčíková.
Okresního kola, jež proběhlo 29. a 30. ledna ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici, se zúčastnili dva žáci z každé kategorie s nejvyšším počtem bodů.
Kristýna Drmelová, žákyně kvarty B, získala v okresním kole Olympiády v českém jazyce vynikající 2. místo, v I. kategorii porazila 83 soutěžících a postupuje do krajského kola této soutěže.
Krásné 5. místo mezi 45 soutěžícími ve II. kategorii obsadila žákyně sexty B Matylda Kubečková.
Všem výše jmenovaným žákům blahopřejeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci našeho gymnázia. Kristýně Drmelové navíc přejeme hodně úspěchů v krajském kole!