Katedra germanistiky Ostravské univerzity letos již po několikáté vyhlásila překladatelskou soutěž pro studenty středních škol.

Soutěžní texty byly rozděleny do dvou kategorií a v každé kategorii si překladatel mohl vybrat jedno ze tří témat - překlad školního řádu, překlad sportovního článku nebo překlad básně. Nebylo to vůbec jednoduché. Rovněž konkurence byla obrovská. Do soutěže se zapojilo celkem 8 středních škol.
Za MGO bojovali: M. Laciková a A. Barcuchová z kvarty B, J. Pernica ze sexty A, V. Lukavcová, M. Pleva a P. Trefil ze sexty B, N. Baladová a V. Pavlíková ze 3.A.
Překlady posuzovali odborníci z Ostravské univerzity a nutno podotknout, že všichni soutěžící z MGO byli pochváleni za velmi kvalitní výkon J.  Dva překlady byly dokonce ohodnoceny známkou 1 a byly oceněny diplomem. Byl to překlad sportovního článku N. Baladové a překlad básně M. Lacikové.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.