Petr Dvořáček, Magdaléna Lhotská, Filip Nguyen Quang Minh, Vojtěch Owsianka, Zuzana Repková, Jan Slaný, Markéta Slovenčíková a Jan Vober reprezentovali o prázdninách MGO, město Ostrava a celou Českou republiku na mezinárodním táboře Balaton 2013. V řadě sportovních i vědomostních disciplín se přátelsky utkali s žáky z Maďarska, Finska, Slovenska, Polska, Německa a Bulharska. Dny trávené v mezinárodní společnosti pořádně prověřily jazykové dovednosti našich žáků, především schopnost komunikovat v angličtině, protože právě ta byla hlavním dorozumívacím jazykem a zároveň jazykem, v němž žáci představili pomocí  vlastní prezentace město Ostrava – historii a současnost. A že se jim to opravdu povedlo, o tom svědčí množství kladných reakcí z řad táborníků z ostatních zemí, kteří si, jak věříme, budou Ostravu díky našim žákům pamatovat jako moderní město nabízející atraktivní a nevšední zážitky a MGO, které není jen vzdělávací institucí, ale přímo životním stylem našich žáků.