telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Grilování na školním dvoře28. 06. 2024

 Letní počasí a blížící se prázdniny vytvořily ve středu 19. června ideální podmínky pro grilování a vaření na našem nově zrekonstruovaném školním dvoře.  Studenti si mohli ve skupinách vyzkoušet...

Více info ...

Pohár Ostravské univerzity je opět na MGO!!!27. 06. 2024

25.6.2024 se konala tradiční Bitva O Pohár OU, při níž žáci gymnázií a středních škol bojují v disciplínách, ve kterých musí prokázat nejen své vědomosti a všeobecný přehled, ale také kreativitu a...

Více info ...

Ostrá expedice DofE – 5 studentů sext a lvíček27. 06. 2024

Sobota a neděle 15. – 16. 6. 2024 patřily expedicím v rámci programu Duke of Edinburgh Award, o jejíž bronzovou úroveň v současné době usiluje na 30 studentů MGO. Téměř 20 z nich také v tomto roce...

Více info ...

 Celostátním finále soutěže  Eurorebus – stříbrná medaile!26. 06. 2024

Naši žáci dosáhli skvělého úspěchu v soutěži Eurorebus, která testuje nejen znalosti zeměpisu, ale také schopnost logického myšlení a týmové spolupráce.Akce se uskutečnila v červnu v prostorách VŠE Praha.Do...

Více info ...

Krajské kolo soutěže EUROREBUS – zlatá medaile!26. 06. 2024

V neděli 21. 4. 2024 se v prostorách PřF v Olomouci uskutečnilo krajské kolo soutěže Eurorebus.Matiční gymnázium reprezentovali zástupci tříd: SPTA (Jakub Kaša, Ondřej Klimša a Petr Fráňa), 2.A (Max...

Více info ...

Zeměpisná olympiáda 2023 /24 - úspěchy našich žáků26. 06. 2024

Rádi bychom se s vámi podělili o skvělé zprávy ze Zeměpisné olympiády, která se na naší škole koná každoročně. Žáci soutěžili ve čtyřech kategoriích a nejlépe si vedli tito soutěžící: Kategorie A...

Více info ...

Náš školní  „bažantí projekt“21. 06. 2024

K podrobnostem našeho školního projektu jsem se dostala vlastně náhodou, tak se to někdy stává, ale tato náhoda mi nabídla zajímavou příležitost. Seznámit se s chloubou našich přírodovědných projektů –...

Více info ...

Below Deck - anglické divadlo  - 8 představení ve dvou dnech!21. 06. 2024

Naše skupina anglického divadla letos opět pilně pracovala na vlastní autorské hře a situační komedie inspirovaná stejnojmennou reality show nás tentokrát zavedla na moře. Luxusní jachta pro bohatou...

Více info ...

 

Po úspěšném prvním ročníku školní čtenářské výzvy jsme nezaháleli a hned na počátku školního roku 2022/2023 jsme spustili ročník druhý. Tentokrát museli žáci v termínu od října 2022 do května 2023 splnit několik dílčích úkolů – přečíst nejméně 8 knih z daných osmi kategorií (např. Kniha, která byla poprvé publikována v jazyce, kterým nemluvím), ke každé přečtené knize napsat krátkou recenzi a přidat také nejméně 8 komentářů k recenzím ostatních žáků (tedy nejméně k osmi dalším knihám).

    

     A aby nám ten školní rok pěkně ubíhal, vyhlásili jsme i mini výzvu – jedním z úkolů bylo vyfotit se, jak si čteme, a to hned na dvou zajímavých místech (některé příspěvky jsou součástí této zprávy). V průběhu celého školního roku jsme si také zprostředkovávali tipy na pozoruhodné literární akce.  
     Ale zpět k samotné výzvě. Jen pro zajímavost uvádíme několik údajů vztahujících se k letošnímu kolu: 
a) celkový počet účastníků – 16 (vyšší i nižší gymnázium)  
b) počet těch, co splnili všechny podmínky výzvy – 6
c) počet recenzí / přečtených knih ve všech kategoriích - 66
d) nejoblíbenější kategorie výzvy (dle počtu přečtených knih) - Kniha, kterou mi doporučili rodiče a Sbírka básní, v níž básně nemají názvy
e) nejméně oblíbená kategorie výzvy (dle počtu přečtených knih) - Kniha, jejíž název začíná stejným písmenem jako moje křestní jméno a Kniha půjčená ze školní knihovny 
f) počet komentářů dle podmínek výzvy - 57 
g) počet lajků u recenzí - 216 

    Žákům za jejich píli zakoupil spolek „Přátelé MGO“ knižní poukázky a na památku získávají také účastnický list. Jmenovitě jsou to tito: Ondřej Mazák (11 knih, 9 komentářů), Agáta Krstovská (10 knih, 9 komentářů), Ema Dančíková (9 knih, 9 komentářů), Eliška Kovářová (8 knih, 9 komentářů), Lucie Stachoňová (8 knih, 8 komentářů), Viktorie Buchtová (8 knih, 8 komentářů). 

          

     Organizátorky - Mgr. Naděžda Nováková a Mgr. Martina Kobesová – děkují všem zúčastněným za jejich zapojení do výzvy. Věříme, že tu spoustu inspirace a tipů na atraktivní knihy, které jsme v průběhu roku všichni získali, brzy také zužitkujeme. A účastníci výzvy určitě navíc ocení i bezprostřední zpětnou vazbu na svou vlastní čtenářskou zkušenost. Už se těšíme, že i v příštím roce se čtenářská výzva MGO setká s tak příznivou odezvou. 

Zpracovala: Mgr. Naděžda Nováková

 

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • logoUGN.png
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • VSB.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top