V rámci celorepublikové osvětové kampaně se Mobilní hospic Ondrášek s důvěrou obrátil také na Matiční gymnázium.
Mobilní hospice umožňují umírajícím strávit poslední chvíle důstojně a DOMA. Přinášejí do domácností odbornou zdravotní péči, informace a potřebnou podporu. Pomáhají rodinám doprovázet jejich blízké až do úplného konce. 80 % lidí si přeje zemřít doma, ale pouze 20 % se to opravdu podaří!
Studenti napříč celou školou opět nezklamali a projekt s názvem DOMA výrazně podpořili. V jednotlivých jazykových skupinách, ve výuce společenských věd nebo občasnké výchově jsme si povídali o tomto důležitém, často vytěsňovaném, tématu. Studenti sdíleli na stránkách hospice obrázky, které pro ně samotné znamenají „doma“, bez čeho si neumějí život představit.
V pondělí 18. října jsme si na Matičním gymnáziu povídali také se zdravotními sestřičkami, které se každodenně starají o potřebné. Mnozí studenti se zapojí také do dobrovolnictví.