Medaile jsou rozdány, Šmeralka cup zná svého vítěze. Dne 10. 4. byly v tělocvičně MGO sehrány zápasy o medaile, kterými se ukončil letošní ročník. V zápase o bronz se proti sobě utkala zklamaná Sexta A s překvapením soutěže 1. A, o zlato bojovala Septima A s Kvintou A. Oba zápasy měly neuvěřitelný náboj a já děkuju všem, kteří se zúčastnili.

Sexta A přetlačila 1. A a bere bronz

Dle údajů základní části měl být zápas o bronz soubojem jisté obrany a kvalitních střelců na straně Sexty a kanonýra Hyrše na straně 1. A.

Zápas začal opatrně z obou stran, Sexta si hlídala střelce Hyrše, a jejich vlastní střely likvidoval golman „prváků” Pomahač. Gólu se diváci dočkali až ve 3. minutě, kdy se míček dostal na polovinu k Hyršovi, a ten střelou překonal gólmana Sexty Lizáka. Ovšem Sexta se nenechala zaskočit, přešla do tlaku, a odměnou jim bylo vyrovnání o minutu později, když si nahozený míček z rohu srazil do vlastní brány Chmelíček. Sexta pak dvěma góly v rozmezí minuty v podání Odehnala a Calábka odskočila na rozdíl dvou branek, ovšem pak si vzal slovo Hyrš, a dvěma individuálními akcemi zakončenými střelou vyrovnal. Před koncem třetiny se nechal zbytečně vyloučit Chmelíček, když zasáhl míček hlavou a Calábek toto vyloučení 10 sekund před hvizdem potrestal.

Do druhé třetiny nastoupili prváci, deroucí se za vyrovnávacím gólem, ale dělali zbytečné chyby v obraně, které dvakrát v sedmé minutě potrestal Odehnal. Hyrš pak krásnou střelou o horní tyčku stáhl ztrátu na Sextu pouze na dva góly a o pár sekund později se k odraženému míčku dostal Urbačka, a Sexta vedla už pouze o gól. Chyby v obraně prváků však začaly být patrnější a toho dokázala Sexta využít, když v 10. minutě dvakrát skórovala, konkretně Calábek a Odehnal. Druhá třetina už nám toho více nenabídla a do poslední šestiminutovky se šlo za stavu 8:5.

Ve třetí třetině už se začala projevovat únava na obou stranách – přihrávky byly nepřesné a střely končily na zákrocích obou gólmanů. 1. A se zoufale pokoušela vrátit se zpět do zápasu kontaktním gólem a odměnou jim byla střela Hyrše k levé tyči. Sexta se ovšem nechtěla dostat pod žádný tlak, a tak začali častěji držet míček na hokejkách a více roztáhli hru a v 16. minutě skóroval Odehnal. 1. A už se na více nezmohla a Calábek v 17. minutě už jen upravil skóre na závěrečných 10:6.

SXA:1. A 10:6 (4:3, 4:2, 2:1)

4, 6, 6, 10, 15 Hyrš, 10 Urbačka – 4 Chmelíček vl., 4, 7, 7, 10, 16 Odehnal, 5, 6, 10, 17 Calábek

SXA: Lizák – Calábek, Odehnal, Olšar, Slaný

1.A: Pomahač – Hyrš, Breitkopf, Urbačka, Chmelíček

Finále, ve kterém Septima přestřílela Kvintu, nám nabídlo 27 gólů!

Ve finále se měly střetnout celek s nejlepším útokem ligy Septima s celkem s nejlepší obranou ligy Kvintou. Tak či tak, mohli jsme se těšit na napínavý zápas s velkou nadílkou gólů na obou stranách. Septima by případným vítězstvím natáhla svou bilanci neporaženosti ve finále již na třetí ročník po sobě!

Hned po prvním vyhraném buly, dvě sekundy po začátku zápasu, otevřel skóre ranou k tyči Zaorálek. Septima začala aktivněji, častěji držela míček na holích a během další minuty si získala hned tříbrankový náskok, když se trefil Zaorálek a po něm Krayzel. Kvinta se ovšem sebrala, začala aktivněji napadat a odměnou jí byly šance, které ve druhé minutě zakončil Lazecký. Ten samý hráč si hned po buly vzal míček a střelou z boku překonal brankáře Septimy Vaňka podruhé. Ovšem Septima si nechtěla svůj náskok nechat vzít, a začala mnohem více střílet. Brankář Kvinty Chlapek se vyznamenal hned několika krásnými zákroky, když chytal míčky doslova na brankové čáře, ale na střelu Zaorálka ve třetí minutě byl krátký. Hned na to se míček dostal ke Krayzelovi, a ten se střelou zápěstím nemýlil. Pak se hrál vyrovnaný florbal s šancemi na obou stranách a potom se prosadil Hošek střelou z velkého úhlu, kterou překvapil Vaňka.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy velmi aktivně, Kvinta se hnala za vyrovnáním a Septima chtěla zvýšit svůj náskok. To se jí také povedlo, když se v sedmé minutě prosadil Krayzel. Ten samý hráč pak po výjezdu zpoza branky nachytal Chlapka „na švestkách” a zvýšil náskok Septimy na 4 góly. Po minutě ovšem Kvinta snížila zásluhou Sieji. Oba týmy se snažily hodně střílet z dálky, což se lépe vyplácelo Septimě, jejíž střelec Zaorálek se v deváté minutě prosadil z poloviny hřiště. Po neúspěšné akci Septimy se míčku zmocnil Hošek, přesnou nahrávkou jej dostal na Lazeckého, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Septima ovšem nechtěla žádný zvrat připustit a trefili se Reiter a po něm i Zaorálek a Septima tak šla do třetí třetiny se stále dost velkým náskokem.

To, že Septima bude ve třetí třetině hrát spíše defenzivněji a bude hájit svůj náskok, nám hned v první minutě vyvrátil Krayzel, když jednou dorážkou a jednou střelou z poloviny zvýšil náskok Septimy hned o dva góly. Potom se k míčku dostala Kvinta a začala Septimu tlačit na její vlastní polovině a odměnou jim byl gól z hole Sieji. Hned v další akci se prosadil takřka z nulového úhlu Hošek. Z tlaku Septimu na chvíli osvobodil Zaorálek, který suverénně prošel hřištěm a střelou pod horní tyč zakončil, ale poté se ke slovu opět dostala Kvinta, konkrétně Sieja, který v rychlém sledu jedné minuty vstřelil hned 3 góly. Ovšem to už se zase chopil míčku Zaorálek a dvěma rychlými góly Septimě vrátil pohodlný náskok. V poslední minutě už Kvinta stačila jen snížit zásluhou Lazeckého a Hoška na konečných 15:12!

SEPA:KVIA 15:12 (5:3, 5:2, 5:7)

1, 2, 3, 9, 12, 15, 16, 17 Zaorálek, 2, 4, 7, 7, 13, 13 Krayzel, 10 Reiter – 2, 2, 10, 18 Lazecký, 5, 14, 18 Hošek, 8, 14, 15, 15, 16 Sieja

SEPA: Vaněk – Krayzel, Zaorálek, Reiter, Janků

KVIA: Chlapek – Lazecký, Hošek, Sieja