telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V úterý 4. listopadu se konalo na naší škole první  -  školní - kolo soutěže Mladý Demosthenes (Young Demosthenes). Jde o soutěž určenou mladým řečníkům. Naše škola se jí účastní již několik let a máme v ní tradičně slušné úspěchy ve vyšších kolech.

Letos se soutěže zúčastnilo ve třech kategoriích celkem 17 účastníků. Příspěvky studentů byly porotou velmi oceňovány, a to i v případě, že jejich tvůrci v soutěži nezvítězili. Chtěli bychom připomenout výborná vystoupení Vojtěcha Žolnerčíka či Ester Pelikánové (první kategorie – oba dva z primy B). Ve druhé kategorii zaujal svým příspěvkem porotu i Matěj Johánek z tercie A a Tereza Krejčová z kvarty A. Ve třetí kategorii měl obsahově výborně svůj příspěvek připraven Jan Volný. Hovořil o válkách a inspirací se mu stalo připomínané sté výročí 1. světové války. Nebylo tedy snadné rozhodnout.

Porota ve složení Mgr. Nováková, Mgr. Horáková a PhDr. Fuxová po vyslechnutí všech soutěžních příspěvků poslala do vyššího kola tyto žáky:

  1. kategorie – Nikola Klegová
  2. kategorie – Ondřej Sliška
  3. kategorie – Tereza Vargová

Všem účastníkům soutěže děkujeme za zajímavé příspěvky, vítězům gratulujeme a zároveň je žádáme, aby se dostavili do školní knihovny za PhDr. Fuxovou k poskytnutí údajů pro účast ve vyšším – regionálním – kole soutěže.

Zapsala I. Fuxová, organizátor soutěže na škole

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top