Plakát k projektu(Učím se být člověkem, učíme se být lidmi)

Unikátní projekt mezinárodní spolupráce mezi Českou republikou a Filipínami pod záštitou Matičního gymnázia.

Tento skvělý nápad se zrodil v rodině studentky oktávy B  Mikki Pospěchové, jejíž rodiče se rozhodli přestěhovat na Filipíny, přesněji na ostrov Guimaras. Tohoto místa se primárně také celý projekt týká. Nachází se zde škola Good Shepherd Academy pro více než 100 dětí ve věku od 4 do 12 let, z toho je 40 sirotků.

Cílem projektu je pomoci škole, která je ve velmi špatných podmínkách a jejíž finanční prostředky neumožňují zajištění tolik potřebných pomůcek.

Nyní probíhá sbírka školních materiálů a pomůcek (aktuální seznam potřebných věcí naleznete na facebooku).

Sběrné místo: kabinet německého jazyka.

 

13. prosince 2013 poputují všechny věci na filipínské velvyslanectví do Prahy, odkud bude sbírka poslána diplomatickou poštou na ostrov Guimaras. Zásilka by se tak k dětem měla dostat ještě před vánoci.

Projekt není součástí žádné jiné organizace, rodina naší studentky je v denním kontaktu s obyvatelstvem ostrova a pomůcky se tak dostanou přímo k dětem, které je potřebují. Naši studenti přesně vědí, komu pomáhají.

Celá akce není jen jednostrannou a jednorázovou záležitostí. Rádi bychom s touto školou spolupracovali i nadále. V druhé fázi bychom se zaměřili nejen na školní pomůcky, ale také na věci, které by dětem zpříjemnily školní dny – švihadla, hry, míče…

Formu zpětné vazby by mohl představovat dovoz sušeného ovoce - mnoha tropických a pro nás neznámých plodů (rambutany, mango, papája…) z ostrova, o kterém se nyní jedná.

Sbírku a celý projekt organizují studenti semináře z psychologie pod vedením Mikki Pospěchové a Mgr. Renáty Macečkové.

Více informací a fotografií naleznete v prezentaci.