V hodinách němčiny se učíme o krásách Vídně, o jejich památkách, osobnostech a gastronomii. Po dostatečné dávce teorie už bylo na čase vyrazit do rakouské metropole a objevovat ji na vlastní pěst. Dne 14. května se vydala vlakem skupinka němčinářů z kvinty B a 2.A za poznáním Vídně. Procházku jsme zahájili u zámečku Belvedere, pokračovali přes Naschmarkt, kolem Karlskirche, přes Kärtnerstarsse kolem opery a hotelu Sacher. První část naší prohlídky jsme zakončili před Stefflem, chrámem svatého Štěpána. Obědovou přestávku jsme využili každý po svém. Rádi jsem ochutnali něco z rakouské gastronomie, prozkoumali ulice v centru nebo si zašli na výstavu do Albertiny. Odpolední program byl věnován svéráznému rakouskému umělci Friedensreichu Hudertwasserovi, proto jsme se tramvají dopravili do 3. obvodu k jeho nejslavnější budově – k „Hudertwasserhausu“. Dům jsme si prohlédli nejen zvenku, ale částečně i zevnitř. Odměnou nám po náročném dni bylo posezení v kavárně, která se nachází přímo v domu Hundertwasser, kde jsme si dopřáli sladkou tečku - vídeňské Kaffee Melange a Sachertorte. Myslím, že jsem strávili velmi hezký den, protože Vídeň musíte nejen vidět, ale hlavně si ji užít!
Text: Jana Bittová
Foto: Renáta Macečková






