Psaní všemi deseti

Na škole již třetím rokem otvíráme Psaní všemi deseti, kroužek určený zájemcům o psaní na počítačové klávesnici zejména z primy a prvního ročníku*. Jak název kroužku napovídá, nejde o žádné „datlování“ dvěma prsty, ale pracujeme vždy jednou týdně na tom, aby se všichni účastníci naučili užívat všech deset prstů na rukou. Postupujeme v rámci zakoupeného a nainstalovaného programu Mount Blue, jenž je koncipován jako výstup na těžkou horu. A že není jednoduchý, o tom se můžete něco dozvědět od účastníků z let minulých.

Program Mount Blue je doplňován i užíváním jiných (volně dostupných) učebních programů na internetu, aby vyhověl i těm, kdo s obtížností výše zmíněného programu nejsou spokojeni nebo jim nevyhovuje z jiných důvodů.

Nejde nám přitom jen o samotné psaní. V kroužku se dozvíte např. i to, jak sedět na židli před počítačem, aby Vás potom nebolela záda.

Kroužek Psaní všemi deseti, jenž se bude poprvé konat ................, se bude ke svým setkáním scházet vždy v učebně VT2. Začátek schůzky bude ve ...., končíme ve ...... 
Na setkání se těší organizátor úterních schůzek Mgr. Rostislav Gromnica Ph.D
 
* Účastníci kroužku z dalších ročníků jsou samozřejmě také vítáni – nejlépe ti, kteří už mají v programu účet a vyzkoušeli si to v letech minulých. Můžete se tedy např. přihlásit i v posledním – maturitním – ročníku.

Kontaktní osoby:

Mgr. Rostislav Gromnica, Ph.D.