Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Uznání pro studenty německého jazyka

Nakladatelství Hueber vyhlásilo pro školní rok 2016/2017 soutěž pro studenty, kteří pracují s  učebnicemi a výukovými pomůckami právě tohoto vydavatelství.

Celý článek...
 

EUROREBUS – úspěchy žáků v krajském a celostátním kole

V letošním školním roce se opět žáci zeměpisného kroužku a Martin Lichovník z OKTB  zúčastnili krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus.

Celý článek...
 

Archeologové spolupracují se studenty z Matičního gymnázia v Ostravě

Dne 21.6.2017 se skupinka studentů našeho gymnázia vydala na archeologickou exkurzi ve spolupráci s archeology Slezské univerzity v Opavě.

Celý článek...
 

Biologická exkurze na jižní Moravu, 29. - 31. 5. 2017

V pondělí 29. května se skupina 22 studentů z různých tříd vyššího gymnázia vydala na dobrodružnou cestu plnou zajímavých biologických zážitků na jižní Moravu. Vedoucími této unikátní expedice byli pan profesor Petr Vondráček a pan profesor Tomáš Adamus. Díky tomu, že jsme měli k dispozici vlastní autobus s milým a ochotným panem řidičem Vaškem, mohli jsme směle naplánovat návštěvu mnoha míst, která slibovala spoustu krásných rostlin a živočichů. První den jsme se tedy vypravili do Bílých Karpat, kde jsme navštívili Národní přírodní rezervaci Zahrady pod Hájem. Tato rezervace chrání zbytky starých sadů, ve kterých je možné, díky

Celý článek...
 

Student Ondřej Číž vítězem celorepublikové dějepisné soutěže

V letošním roce proběhl 12. ročník dějepisné soutěže Lidice pro 21. století, do které se kromě českých studentů zapojují i zahraniční účastníci. Dvoukolové vědomostní klání vede studenty k prohlubování znalostí nad rámec školní látky, k samostatné práci a také rozvíjí kreativitu, neboť součástí úkolů 1.kola je literární práce. Do soutěže se přihlásil také student primy B Ondřej Číž, který s připravoval zcela samostatně a od ledna do dubna řešil náročné úkoly. Trpělivost a píle se vyplatila a Ondřej své kategorii nenašel přemožitele. Ondřeji k vítězství gratulujeme, děku jeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů!

 

Výběrové řízení na obsazení pracovního místa uklízeč/uklízečka

Ředitelství Matičního gymnázia, Ostrava, příspěvková organizace, Dr. Šmerala 25, 728 04 Ostrava, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa uklízeč/uklízečka. Nástup možný od 1. 8. 2017, pracovní doba od 13.00 do 21.30 hod., lze i zkrácený úvazek, plat dle tabulek. Vhodné i pro držitele částečného nebo plného invalidního důchodu.

Kontakt: 596116239 (sekretariát školy), email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

Zakončení plaveckého kurzu pro Primy

Ve středu 14. 6. 2017 proběhl závěrečný kurz plavání pro naše nejmladší žáky.

Celý článek...
 
Více článků...

 

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650