Od pátečního večera 6. 12. do nedělního poledne 8. 12. 2019 se tým vybraný z žáků KVB zúčastnil svého 1. turnaje v debatování, který se konal v prostorách Gymnázia Hello v Ostravě – Porubě.
Jednalo se o 2. turnaj XXV. ročníku Debatní ligy. Debata se řídí psanými pravidly – jde o argumentační duel 2 týmů o 3 řečnících, kteří se snaží obhájit platnost společensky kontroverzní teze. Na závěr debaty vynese rozhodčí svůj verdikt.
Po nesmělých krůčcích a nepříjemných prohrách ve velmi silné konkurenci výrazně zkušenějších a starších týmů z celé České republiky náš nováčkovský tým Oxid hořečnatý ve složení Anna Pacutová, Ondřej Číž, Dominik Kalouda a František Malý dosáhl dvou vítězství. Debatovalo se 2x na připravenou tezi a 3x na tezi nepřipravenou.
Jak si naši debatéři vyzkoušeli na vlastní kůži, k debatování není zapotřebí jen vynikajících komunikačních dovedností, ale také pohotového uvažování, okamžitého rozhodování a širokého všeobecného přehledu a samozřejmě i dostatek kuráže.
Našemu týmu děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme k velmi dobrému výsledku jejich 1. debatního turnaje.

Ve čtvrtek 14. 11. se zase v Ostravě křížkovalo. Po roce se opět naši žáci zúčastnili oblastního turnaje v piškvorkách. Do něj vstupoval náš tým Pasáci ve složení Vilém Řemelka (kapitán), Robert Lyčka, Matyáš Hroch, Štěpán Vons, Jakub Kolondra jako favorit, neboť v minulém ročníku turnaje se tomuto týmu podařilo dostat až do celostátního finále na Masarykově univerzitě v Brně. Post favorita obhájili a s naprostým přehledem prošli turnajem až do vítězného konce. V posledním boji o první místo rozdrtili soupeře poměrem 20:0! Nádherná tečka za 1. kolem tohoto turnaje!
Pasáci postupují do krajského kola, které se koná 28. 11., a my jim přejeme, aby postoupili až do finále v Brně.

V pátek 18. října 2019 se na Krajském úřadě v Ostravě uskutečnila diplomatická simulace s názvem Staň se diplomatem!. Naši školu reprezentovalo pět žáků z KVB – Ondřej Číž, Dominik Kalouda, František Malý, Jonáš Michálek a Ondřej Nečas.

Matematické soutěže se tento školní rok teprve rozjíždějí.

V pondělí 4. 11. 2019 se konal na gymnáziu Olgy Havlové v Porubě turnaj určený pro žáky nižšího gymnázia. Za účasti pěti družstev jsme obsadili pěkné 2. místo. Naši školu reprezentovali: Prokop Konicar, Damián Džubera, Jakub Blabla, Petr Zahradník, Jan Chmelař a Daniel Hýl. Florbalovému družstvu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Vedoucí družstva: Mgr. Nikolas Manolcis