28. 2. 2020 se konalo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského okresní kolo Chemické olympiády kat. D. Zúčastnilo se celkem 20 žáků, z nichž 3 reprezentovali naši školu: Ondřej Číž (KVB), Dominik Kalouda (KVB) a František Malý (KVB).
Nejen že všichni byli úspěšnými řešiteli, Ondra obsadil 7. místo, Dominik doufejme postupuje ze 4. místa do krajského kola, které se tradičně uskuteční na naší škole. Zaručeně se ale uvidíme s vítězem letošního okresního kola – Františkem Malým, kterému srdečně blahopřejeme k jeho suverénnímu vítězství!
Žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy!

foto: Mgr. P. Rašovský

Jako každý rok jsme se zapojili do online mezinárodní soutěže v anglickém jazyce Best In English. Soutěže se zúčastnilo celkem 624 středních škol a 16 462 studentů z 25 států. Hodnotí se znalost gramatiky a slovní zásoby a také porozumění čtenému textu nebo mluvenému slovu, a to na jazykové úrovni B2 - C1. Důležitý je nejen dosažený počet bodů, ale také čas.
Každý student soutěží nejen sám za sebe, ale výsledky nejlepších deseti studentů se počítají do celkového skóre školy.  Nejlepším angličtinářem našeho gymnázia a zároveň 4. nejlepším studentem v rámci 17letých se stal Adam Jalůvka ze SEPTA.
Adam se také umístil na celkovém 25. místě v České republice a získal 108 bodů z celkových 122 bodů, což je jen o 5 bodů méně než vítěz soutěže.

Skvělých výsledků však dosáhli i další angličtináři, čímž se zasloužili o celkové 13. místo Matičního gymnázia ze zúčastněných škol České republiky a 38. místo ze všech středních škol, což je 3. nejlepší místo v rámci Moravskoslezského kraje a nejlepší ze zúčastněných ostravských škol. Druhým nejlepším byl Patrik Trefil z OKTB (106 bodů) a třetí Kateřina Dudová ze SEXB (105,5 bodů), která byla také 4. nejlepší studentkou v rámci 16letých.

(zleva: Lukáš Kerhat - zástupce agentury organizující soutěž, Patrik, Adam a Katka)

Zbytek nejlepší desítky tvoří Ondřej Pekárek ze SXB, Robert Lyčka z OKTB, Hynek Ožana z SEPTB, Jonáš Chovanec z OKTA, Petra Hana Štěpánová z SEPTB, Vojtěch Čepelák z OKTA a Tomáš Pravdík z SXB.
Studentům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho úspěchů nejen při studiu anglického jazyka!

Dne 16. ledna se konalo okresní kolo Dějepisné olympiády věnované tentokrát období 1880 -1920. Ze školního do okresního kola letos rekordně postoupilo celkem 5 našich studentů, neboť poprvé byla soutěž rozšířena i na kategorii starší - nad 15 let. A tento den byl pro naše reprezentanty mimořádně úspěšný. S počtem 72 bodů okresní kolo shodně vyhráli  studenti kvarty B - František Malý a Ondřej Číž a pouze nutná rozřazovací otázka mezi nima rozhodla, že František  zvítězil a Ondřej bral skvělé stříbro! Je nutné ale podotknout, že za sebou nechali 40 dalších soutěžících! Ve starší kategorii i letos zabodoval matador této soutěže, student kvinty A,  Ondřej Horák, který obsadil  skvělé 4. místo, které mu s jeho bodovým ziskem zajistilo postup dál. Všem chlapcům GRATULUJEME, děkujeme za vzonou reprezentaci školy a přejeme úspěch v krajsé kole, které proběhne v březnu.

Studenti našeho gymnázia sklidili úspěch ve všech třech kategoriích okresního kola olympiády v anglické konverzaci! V obrovské konkurenci všech ostravských gymnázií se nám podařilo vybojovat jedno třetí a dvě první místa. Alexi Rajnovi, Danny Pacltové i Vašku Praisovi moc gratulujeme a držíme palce v krajském kole.

Dne 4.2.2020 se konalo ve Středisku volného času v Ostravě okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Naše gymnázium reprezentovala Kristýna Drmelová ze třídy SXB, která se v konkurenci 11 středních škol umístila na skvělém 3.místě. Její úspěch je o to cennější, že s účastí coby náhradník až do poslední chvíle nepočítala. Bez jakékoli předchozí přípravy prokázala, že ji jen tak něco nezaskočí, že umí výborně konverzovat, improvizovat a že dovede porazit i soupeře, kteří byli ještě několik minut před soutěží ponořeni v hoře papírů s německými tématy.
Gratulujeme!