„Na Champs –Elysées je všechno, co si přejete“ říká refrén známé francouzské písničky.

Závěr března a začátek dubna byl ve znamení dvou významných akcí týkajících se francouzštiny jako druhého živého jazyka na našem gymnáziu.

Ve dnech 30. září až 4. října 2013 se měli žáci naší školy možnost zúčastnit v rámci plnění Školního vzdělávacího programu studijního pobytu ve Francii, organizovaného společně komisemi výtvarné výchovy, dějepisu a zeměpisu.

Hned první den jsme navštívili jedno z nejvýznamnějších bojišť první světové války, Verdun, se známým Zákopem bajonetů a velmi emotivně působícím vojenským hřbitovem a památníkem. Pak jsme se přesunuli do srdce kraje Champagne, Remeše, s největší francouzskou gotickou katedrálou.

V úterý následovala hlavní část celého programu, metropole Paříž. Dopoledne jsme si prohlédli Muzeum d´Orsay se slavnými díly impresionistů a odpoledne jsme po návštěvě Notre Dame zavítali do uliček Latinské čtvrti s proslulým svatostánkem vědění, Sorbonnou. Náš denní program skončil v Lucemburských zahradách.

„Merci et à bientôt“ se ozývalo na Hlavním nádraží 26. března, kdy odjížděla skupina francouzských studentů a profesorů z Collège Saint-Pierre v Bourg-en-Bresse.