Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů Pěvecký sbor

Pěvecký sbor

Pěvecké sbory MGO a instrumentální skupina

V našem gymnáziu působí nepřetržitě třiadvacet let velký pěvecký sbor, komorní pěvecký sbor a instrumentální skupiny s ním spolupracující.

Těmto tělesům se podařilo vytvořit tradici, ke které patří každoroční pořádání vánočních koncertů pro žáky, pedagogy, absolventy a přátele školy v kostele sv. Josefa Dona Bosca i jinde. Velký pěvecký sbor pravidelně zajišťuje kulturní program na plese Matičního gymnázia, na Slavnostním ukončení studia maturantů, komorní sbor se dále zúčastňuje Festivalu gymnaziálních pěveckých sborů v Otrokovicích a dalších akcí a vystoupení. Nejlepší zpěváci se uplatňují i v soutěžích, v rámci regionálního kola soutěže „Skřivánek“ obsazují naši žáci většinou přední místa.

Žáci – členové jednotlivých částí pěveckých sborů a instrumentální skupiny se scházejí v různých dnech v týdnu, často nepravidelně. Schůzky probíhají podle toho, která skupina aktuálně nacvičuje. Nejčastějším termínem je pondělí a čtvrtek od 14 hodin v hudebně školy, kromě toho probíhají generální zkoušky před jednotlivými vystoupeními, jež vyučující plánuje dlouho dopředu, termíny jejich konání jsou žákům včas oznamovány. Sbory a instrumentální skupinu vede Mgr. Zdena Švrčková.

 

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650