Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Spolupráce a projekty Polské dny v Ostravě Projekt " Program péče o mimořádně nadané a talentované jedince ve spolupráci s průmyslovými a akademickými partnery formou badatelských kreativních týmů – Smart Education v rámci iniciativy Industry 4.0“

Projekt " Program péče o mimořádně nadané a talentované jedince ve spolupráci s průmyslovými a akademickými partnery formou badatelských kreativních týmů – Smart Education v rámci iniciativy Industry 4.0“

 

Dotační program: Vzdělávání a talentmanagement na území SMO pro rok 2017 a 1. čtvrtletí 2018

Poskytovatel dotace: statutární město Ostrava

Celkové výdaje projektu: 400 000 Kč

 

Cílem projektu je vybudovat program péče o mimořádně nadané a talentované jedince ve spolupráci s průmyslovými a akademickými partnery formou badatelských kreativních týmů. Jedná se zejména o návaznost na iniciativu Vlády ČR v oblasti Industry 4.0 a Smart Regionu.

Jedná se o ojedinělý projekt, který propojuje podnikatelskou, akademickou a sociální sféru na území Ostravy v rámci iniciativy Industry 4.0 (Definováno v kapitole 9 Příručky Průmysl 4.0 věnované vzdělávání) a Smart regionu. Výjimečně nadaní žáci budou spolupracovat v rámci badatelských kreativních týmů na aktuálních problémech průmyslového regionu v oblasti technických a přírodních věd. S cílem získání vysoké míry synergického efektu působení všech zapojených složek.

Žáci, kteří absolvují aktivity v kreativních badatelských týmech, si rozšíří znalosti v oblasti technických a přírodních věd a ve spolupráci se zástupci průmyslu a akademické sféry budou moci ještě lépe rozvíjet své nadání v rámci potřeb regionu. Pozornost bude věnována i nárůstu znalostí v oblasti měkkých dovedností.

Badatelské týmy talentovaných žáků budou rovněž aktivně komunikovat s veřejností, státní správou a samosprávou.

 

Mgr. Ladislav Vasevič

 

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650