Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Pěvecký sbor MGO sklidil v Otrokovicích zasloužený úspěch

Ve středu 4. dubna se konal 49. ročník Festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích, kterého se pravidelně zúčastňují studentská tělesa z různých koutů Moravy a kterého se zúčastnil také náš pěvecký sbor.

Téměř třicítka sboristů pod vedením Mgr. Zdeny Švrčkové zazpívala před zaplněným sálem otrokovického kulturního domu Beseda osm skladeb různých stylů a žánrů a doplnilo ji sexteto zpěváků a kytaristů naší školy, které předneslo tři skladby. Vystoupení se vydařilo a zpěváci i instrumentalisté sklidili velký potlesk, naši studenti měli velmi dobrý pocit nejen ze svého úspěchu, ale i z atmosféry, jež na festivalu panovala. Zpívalo se do pozdních odpoledních hodin a večer následovala akademie hostujícího gymnázia. Ve čtvrtek 5. dubna se náš sbor vrátil vlakem zpět do Ostravy.
Děkujeme nejen členům pěveckého sboru za vzornou reprezentaci našeho gymnázia, ale také Mgr. Zdeně Švrčkové za nácvik repertoáru a organizaci celé akce a Mgr. Daniele Tkadlecové za pedagogický dohled a fotografie.