Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Školní akce Ohlédnutí za Týdnem humanitních věd – ročník 2018

Ohlédnutí za Týdnem humanitních věd – ročník 2018

V týdnu od 5. do 9. 3. 2018 se na naší škole uskutečnil tradiční festival přednášek, seminářů a pracovních setkání v oblasti humanitních věd.

Letošní ročník 2018 nabízel velmi poutavá témata, workshopy a exkurze. V rámci týdenního maratonu zajímavých akcí bych chtěl vyzdvihnout přednášku europoslance Jiřího Pospíšila, přednášku paní docentky Srpové na téma „Vývoj grafiky“ nebo velmi poutavé vyprávění cestovatele Libora Bednáře o Mexiku. Naši žáci ovšem jen neposlouchali, ale sami aktivně navštívili mnohá fascinující místa. Skupina studentů si prohlédla prostory Pražského hradu, díky dlouhodobé spolupráci s touto institucí se podařilo získat povolení pro vstup do míst, kam se běžná veřejnost nemá šanci podívat. Zájemci o historii navštívili nacistický koncentrační tábor v Osvětimi. Týden humanitních věd se také odehrával v divadelním duchu.  Naši školu  navštívilo divadlo se skutečnými anglickými herci. Studenti španělštiny navštívili španělskou restauraci Pata Negra a zájemci o čínský jazyk shlédli prezentaci Konfuciova institutu. Letošní ročník Týdne humanitních věd byl velmi zdařilý také díky pilné práci přípravného týmu pedagogů naší školy.

 

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650